mavi duman

tredas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model astra 139 bin de aracımı yeni aldım kullanma esnasında farkettiğim kadarıyla bayır aşağı uzun süreli bir motor freniyle yaptığım iniş sonucunda motora gaz vermeye başladığım anda ekzozdan mavi duman gelmeye başlıyor ve bir süre sonra kesiliyor normal zaman larada bu mavi dumanı görmüyorum yağ yakma konusunu biraz araştırınca 5000 km de 2 litre ilave yaptım konu hakkında ki görüşlerinizi merakla bekliyorum birde bu sübab körükleri hakkında bilgi verir seniz sevinirim

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
slm subap lastikleriden olabilir veya sekmanlardan motor kompresyona bindiğinde sekmanalrdan yağ yuakrı çıkıp yanma odasına sızıyor olabilir buda mavi deuman olarak egsozt dan görülebilir ama 5000 km 2 litre yağ eksiltme fazla biraz bakmak gerekir arkadaşım.

tredas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın tansu sübab lastiklerinin değiştirmek kaça maal olur .değiştirmek fayda edermi

myalciin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.camili.net
2000 model Astra CD HB bende vardı.
Benim arabadaki mavi dumanda ilk çalşıtırmada geliyordu genelde motor biraz soğuyunca yapıyordu servise götürdüm kurumlama yaptılar biraz kesmişti şuan babam kullanıyo ne durumunda olduğunu bilmiyorum ama bendeyken her yağ değişiminde 1Lt. yağ ilave ederdim Bilgisayarda da uyarı veriyordu zaten şuan nasıl bi bilgim yok ama ben çok sıkıştırırdım galiba birazda o yüzden yapıyordu. Ben o arabayla yaklaşık 65.000 km yaptım.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
tredas' Alıntı:
sayın tansu sübab lastiklerinin değiştirmek kaça maal olur .değiştirmek fayda edermi
400 ytl civarı tutar kapak söküldüğünde silindir aşınmasıda kontrol edilip sana net cevap verilir neden olduğuu.

tredas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buradaki ustayla görüştüm 600 ytl fiyat verdi sübab lastikleri sekmanlar ve yağ fiyatlandırma normalmi
bir de bu işlemleri yaptırırken nelere dikkat etmem gerekir veya nelerede baktırsam iyi olur
bu işlemden sonrada BRC marka sıralı sistem LPG taktırmak istiyorum bir sakıncası olurmu

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Buradaki ustayla görüştüm 600 ytl fiyat verdi sübab lastikleri sekmanlar ve yağ fiyatlandırma normalmi
bir de bu işlemleri yaptırırken nelere dikkat etmem gerekir veya nelerede baktırsam iyi olur
bu işlemden sonrada BRC marka sıralı sistem LPG taktırmak istiyorum bir sakıncası olurmu
fiyatta yanlışlık var bence bizde 800 ytl çıkıyor sekman da dahill.

tredas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en fazla 50 veya 100 oynar dediler ....

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
400 ytl civarı tutar kapak söküldüğünde silindir aşınmasıda kontrol edilip sana net cevap verilir neden olduğuu.

400 ytl nin içinde neler var detaylı yazarsanız sevinirim
örn:
sübap lastikleri
conta takımı ( egzos,emme,üst kapak )
kapakçı
yağ yağ filtresi
antifiriz
işçilik