Meb'in Tavsiye Ettiği 100 Temel Eserden Seçmeler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MEB'İN TAVSİYE ETTİĞİ 100 TEMEL ESERDEN SEÇMELER

Pinokyo: Hacı Gepotto camiden oyun için kaçan Pinokyo'nun kulağını "yatsı namazı yadsınamaz!" diyerek çekmişti...
Sabah uyanır uyanmaz, doğası gereği anca teyemmüm abdesti alabilen Pinokyo merakla, "Peki bana neden çamur yerine tahtadan can verilmiş Hacı Gepetto?" diye sorunca; Hacı Gepotto gülerek, "Tahtadan ol ki Cehennem'de yanmanın ne olduğunu dünyadayken öğrenesin!" dedi...

Sefiller: Günlerdir aç olan Cankan Can, gene gözlerini zor açtığı bir sabah, önünden geçen yaşlı adamın yere düşürdüğü ekmeği gördü... Ekmeği yerden aldı ve üç kez öpüp başına götürdü... Aç midesinin salgıladığı şeytani asitler, Cankan Can'a elindeki ekmeği yemesini emrediyordu. .. Cankan Can'sa şeytana uyup, yaşlı kulun hakkını yememek için kendi kendine tekrarlıyordu: "Haram yiyen ateş yer! Haram yiyen ateş yer!"

Polyanna (Zip'lenmiş versiyon, tamamı iki satır): "Oh oh... İyi ki az önce bi kamyon çarptı bana... Böylece büyüyüp çok günah işlemeden, erkenden ölüp cennete gidebileceğim. .."

Güliver: Cüceler adasındaki yirminci gününde Güliver hala kendi boyutlarında bi seccade bulamamanın rahatsızlığını yaşıyordu... Zaten azgın dalgalarda gark olan gemisinde, Kıble sürekli olarak yön değiştirdiği için, birçok namaz kaçırmıştı...

Pamuk Prenses: Göbeği iki katlı şeyh hareminde yatan prensesi teperek uyandırdı... Pamuk şeyhe ayrılan kan kırmızısı elmalardan da yemişti... Erkeğinden önce uyanmayan, onun malını yiyen kadının, şeyh için artık değil prenses, göbeğindeki pamuk kadar değeri yoktu...

KAYNAK GAZETE HABERLERİ...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, sonumuz bu olacak gibi... :(
Paylaşım için saol, güzelmiş.:good:

Neutral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ülkemizde malesef din konusu hep alaya alındı! halbuki din gizlidir. din özeldir. dini kullanmamak lazım bazı şeylerde

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neutral' Alıntı:
ülkemizde malesef din konusu hep alaya alındı! halbuki din gizlidir. din özeldir. dini kullanmamak lazım bazı şeylerde

alaya alındı kısmına katılmıyorum da , dinimizi çok pis kullanıyor kimileri. o konuda haklısın.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Bu camiada olmaktan dolayı utanç duyuyorum bazen ...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neutral' Alıntı:
aynen katılıyorum bi toplumu toplum yapan bazı değerlerden biride din bence ve bu değerle düşünülmeden oynanıyor yapılmaması gereken bişey

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mdellal' Alıntı:
Bu camiada olmaktan dolayı utanç duyuyorum bazen ...

NE DEMEK İSTEDİN AÇSANA BİRAZ.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...