Meriva Yağ Eksiltme Sorunu

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 motor 2004 model meriva da yağ eksiltme sorunu yaşıyorum değiştirme km si gelmeden en az 2defa üzerine takviye yaptırıyorum benden başka bu sorunu yaşayan varmı meriva da:(:confused:

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakım ile ilgili olabilir. 99model vectra 60000 bakımı olmadığı için yağ eksiltiyordu 60000 bakımından sonra düzeldi.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yağ değiştirme süresi içersinde kaç km. de bir tamamlama yaptınız.Araçların kullanım kitapçığında her 1000 km. de yağ konrol edimesi önerisi var. İki yine bu kitapçıkta 1000 de 0.7 lt. yağ tüketilebileceği normal kabul edilmiş. Eğer yağ tamamlamanız bu krıterlere uyuyorsa sorun yok demektir. Aksi varit ise araştırman gereklidir.:good:

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi yerden kaçırıyooda olabilirr yağ yakıyoda olabilir!yağ eklemeğe aralığınız nasıll?kaç km de ne kadar!aracı akşam bıraktığınız yerden sabah çıkarttığınızda yerde yağ varmıı ona bakınn!

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlla herkes sorun yaşayacak diye bir şey mi var?Seninki muhtemelen yakıyordur yağı,kaçırma falan yoktur sanırım...Tabi karter problemsizse :)

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla benim aractada sanırm yağ yakma var..3 ay önce değişmiştik filtrelerle beraber..15 gün önce yarım lt ilave yaptık sensör eksilme verince...HErhangi bi kaçırma yok..SAdece egsozdan arasıra mavi gaz veriyor.Sanırım o zaman yağ yakıyor..

UĞUR DÖNMEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karterden Yag KaÇiriyo Olabilir