Merkezİ kİlİt arizasi !!

gokhan.kaplan03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel vectra b 97 cd aracımda merkezi kilitlerim arızalandı ustalar beynin yandığını ve bütün kilit motorlarının yandığını söylediler tamir için de baya bi masraf çıkardılar. aynı kod numaraları olan çıkma bi beyin aldım taktım ve bütün kilitleri sökerek motorların hepsini değiştirdim. kilit sistemi çalıştı fakat komutları yanlış algılıyor. yani sol ön kapıyı kilitlediğimde diğer bütün kapılar açılıyor ve sol ön kapıyı açtığımda ise diğer bütün kapılar kilitleniyor bu sorun neden kaynaklanabilir bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Sol ön kapının motor bağlantısı terstir ondan yapar kabloların yerini değiştirerek çözebilirsiniz..

gokhan.kaplan03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor kablolarını da sivic kablolarınında yyerlerini değiştirdim ama problem çözülmedi ve kapıyı kilitlediğim zaman iç ışık yanıyo açtığımda ise sönüyo yani komutları ters algılıyor

daynaft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merkezi kilit beyni su almış olabılır o yuden oksitlenmeden dolayı komutları yanlış algılar ya hiç calişmaz ya açar ya kapatır bazende kendı kendıne kapılar kılıtlı oldugu halde açık bulabılırsınız çıkma aldıgınız beyin arizalı olabılır en iyisi yeni bir merkezi kilit beyni taktırmak 80 tl cıvarı