Merkezi kilit sorunu...

eraydogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar...
Benim merkezi kilit sistemi, ne uzaktan kumanda ile,ne anahtar ile, nede içeriden dili aşağı yukarı yaptığımda çalışmıyor.Beyinden röle sesi geliyor fakat motorlarda hareket yok...Tecrübe sahibi arkadaşların yardımını bekliyorum...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar...
Benim merkezi kilit sistemi, ne uzaktan kumanda ile,ne anahtar ile, nede içeriden dili aşağı yukarı yaptığımda çalışmıyor.Beyinden röle sesi geliyor fakat motorlarda hareket yok...Tecrübe sahibi arkadaşların yardımını bekliyorum...

aracınız hakkında bilgi verirseniz daha kolay çözüm önerisi sunulacaktır...
model,ekstra yapılan bir işlem,alarm var veya yok, ilk sahibimisiniz daha önce müdahale oldumu merkezi kilit sistemine gibi...

eraydogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız hakkında bilgi verirseniz daha kolay çözüm önerisi sunulacaktır...
model,ekstra yapılan bir işlem,alarm var veya yok, ilk sahibimisiniz daha önce müdahale oldumu merkezi kilit sistemine gibi...

Aracım 98 model f kasa 150.000km de.Tahminim 3. sahibiyim.Alarm var ama orjinal değil sanırım.Köye gitmiştim aracın içinde çocuk vardı,anahtar kontakta takılı iken (araç çalışır vaziyette) kilitleme tuşuna basıp kitledim.Yol bittikten sonra çocuklar dili kaldırıp kapıyı açtılar.1 gün sonrada merkezi kilit komple gitti.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin problem sol kapı kilidinde olabilir. Çünkü opellerde diğer kapılara sol kapı kilidi kumanda ediyor. Sol kapı kilidinin mekanizması biraz daha farklı içinde çift switch vardır. Switchlerden biri arızalanmış olabilir.

eraydogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin problem sol kapı kilidinde olabilir. Çünkü opellerde diğer kapılara sol kapı kilidi kumanda ediyor. Sol kapı kilidinin mekanizması biraz daha farklı içinde çift switch vardır. Switchlerden biri arızalanmış olabilir.

Kapıyı daha hiç sökmedim,merkezi kilit beynini söktüm lehimlerini tazeledim ama kısmet olupta takamadım. Sigortaları sağlam,merkezi kilit beynindeki rölelerde çekiyor ama motorlar çalışmıyor arkadaş yav... :maden:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer haricen kumanda modülü varsa röle sesi ondan geliyor olabilir. Eğer öyle ise dediğim gibi sorun büyük ihtimal sol kapı kilidinde.

eraydogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarin ilk işim beyni takıp, sol kapıyı sökmek olsun. Üstad teşekkür ederim bilgiler için...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Switchler kapı kilidinin içinde yani kilidi de söküp içini açman gerekecek. İçinde ki switch'in kontaklarını avometre ile kontrol et, imkanın varsa kaliteli bir marka ile değiştir.

eraydogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arıza hallolmuştur. Arıza merkezi kilit beynindenmiş.Benim tahminim lehim çatlağı olmuş, ben lehimi tazeleyince arıza gitti. Yardım eden arkadaşların işleri rast gitsin...