mıknatıslı yakıt tasarrufu

• Konuyu başlatan cibran
  • Başlangıç tarihi
C

cibran

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ben yakıt tasarruf cihazlarını incelemiştim bunların içinde mıknatıs olduğunu zaten hep biliyoruz. Hatta bazıları elektromıknatıs kullanıyorlar sanırım çünkü akünün kutup başlarından 12 volt gerilim alıyorlar. Ben elektromıknatıs olayını kendim yapmayı denedim bunun için bakır teli bir borunun üzerine sarmak sonrada telin iki ucunu akünün iki kutbuna bağlamak yeterli olacaktı ancak bu çok ısınma yaptı bir nevi rezistans etkisi bu yüzden bu ısının tehlikeye sebep olabileceği düşüncesiyle vaz geçtim. Sonra gauss u yüksek yani güçlü mıknatıslar aramaya başladım. Geçenlerde tanesi iki dolardan 12 adet mıknatısı Karaköyden alarak arabanın yakıt hortumlarını arasına alacak şekilde bir araya getirdim 6 sı bir tarafta 6 sı diğer tarafta mıknatıslar ve arada yakıt tankından gelen üç hortum... Ben Kütahya da oturuyorum aracımda mıknatıslar takılı vaziyette Kütahya dan İstanbula hareket ettim tabii önce depomu tamamen full yaptırdım. Pompacıdan pompa atar atmaz çekmesini istedim benzini shell den almıştım. otobanda tam 237. km de iken yine bir shell istasyonuna rastladım ve orda da yine pompa atar atmaz bıraktırmak kaydıyla depomu full yaptırdım tam olarak 27,92 ytl yani (27920000 tl) de depo full oldu. Bunun o günkü benzin lt fiyatına göre sonucu 100 km de 4,00.. lt küsür gibi bir rakam yapıyor. Yani aracım fabrika değerlerinin altında yaktı. Bu arada aracım 99 model 1.2 corsa. bu denemeyi yaparken 90 km yi aşmadım. halen denemeye devam ediyorum yakında yıllık izne çıkıyorum ha bu arada bu denemeyi yaparken debriyaj bilyesi bozuk ve baskı balatalarda da az da olsa kaçırma vardı bu da büyük bir dezavantaj..

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla helal olsun abi hem bizi bilgilendireceksin hem kendini. sonucu muhakkak bekliyorum

astra 1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar tüm sistemler mıknatıslı değil benim kullandığım clean power diye bir alet 225 ytl ye taktırdım ve çok memnunum motoru çok rahatlatıyor nasıldesem 95 oktan ile 98 oktan arasındaki arabanın gaz yemesi gibi birşey birde %10-15 arasında yakıt tasarrufu sağlıyor.

astra 1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada 1.6 megane coupe bu sistem var ve maksimum 110 km hızla gidince (full depo 45 ytllik gaz alıyor) 420 km yol yaptım. buda km de 107 kuruş yapıyor senin dahada az yakman lazım sen 117 kuruş yakmışsın 1.2 motor ve 90 km bence biraz fazla

tjet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim arabada 1.6 megane coupe bu sistem var ve maksimum 110 km hızla gidince (full depo 45 ytllik gaz alıyor) 420 km yol yaptım. buda km de 107 kuruş yapıyor senin dahada az yakman lazım sen 117 kuruş yakmışsın 1.2 motor ve 90 km bence biraz fazla
Sizin araç LPG li galiba o arkadaşın aracı benzinli 117 ykr bence çok iyi rakam yalnız sizin veriler mükemmel bu veriler ş.içi uzun yol yada karışıkmı? Birde nasıl bir cihaz kullanıyorsunuz merak ettim biraz açıklarsanız bende alıp kullanmak isterim LPG li araçlara oluyorsa

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normalden fazla mıknatıs koymuşusunuz galiba bu mıknatısların yarattığı dalgalardan dolayı ABS nin beyninde veya başka yerlerde olumsuz değişikler olmasın sonra

m1976x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaratıcı fikirlere sürekli ihtiyaç duyulur..denemelerinizde başarılar dilerim...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balatanda kaçırma olması mumkun değil kacırsa o arac fazla gıtmez zaten. kalkıslarda yukardan kavrayabbılır o ayrı

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
babamın işyerinde yaptığı mıknatıs sistemi...
2 tane mıknatıs var...böyle birşey yapmışdı 4-5 sene önce ama hiç kullanmadık...takıp deneyeceğim...
grnt015ho2.jpg

grnt019cm7.jpg