minicik bir kaza..

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi forumlar arkadaşlar. bugün eve dönerken aracımı kaldırıma çarptım yerde buz varmış farkedemedim. sağ ön lastiği kaldırıma vurdum. jant kapağının bir kısmı kırıldı birde jantla lastiğin birleştiği noktada jantta hafif bir eğilme olmuş.

tekrar devam ettim tabi ben. 1. ve 2. viteste devam ettim herhangibir ses titreme direksiyon sertleşmesi vs gibi sorun yoktu ama bilmediğim başka bir sorun da olabilir mi ?
aracım astra classic 2005

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük bir sorun olsa farkederdiniz belki ufak hasarlar veya ayarların bozulması olabilir lifte kaldırıp bakmak lazım.

isikmuratim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım... Bence direksiyondaki titremenin nedeni janttaki eğilmedir. Jantı düzelttirdikten sonra eğer ses devam ederse o zaman sorunun kaynağını aramak daha doğru olur gibi geliyor.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi baktırmak lazım, bir de bi süre durunca ordan lastik havası boşalabilir sıcaklık farklarında falan
ihmal etme jantı yaptır, ayarlara baktır, ne olur ne olmaz

Son düzenleme:

bciplak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jant sökülüp eğiklik varsa makinada düzeltilecek. ondan sonrada rot-balans ayarı yapılacak. bilginize arkadaşım.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgisayara baglattır bnmde basma glemıstı gercı bnmkınde cekme vardı azcık 3000 ytl masraf cıktı o zamnn dısardan gozuken bısı yotu ama

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun aynısı benimde başıma geldi lastik hemen söndü şimdilik bi sorun yok gibi ama bi rot balansa götürmekte fayda var. İlerde daha fazla sorun olmasın bence.