Moment ve ağırlık merkezi

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 6 sınavın 5 ini çok iyi sonuçlar verdim ama tek 1 ders kaldı şu soruların cevabını bilen bi arkadaşımız varsa bana yapıp yollayabilir mi ?
Çok sevinirim bana yarın öğlene kadar yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden:)

SOLDAKİ ŞEKİL A NOKTASINA GÖRE MOMENT NEDİR?
SAĞDAKİ AĞIRLIK MERKEZİNİ BULUNUZ
Bu arada burası otomobil forumu ne işi var dersin diyebilir ama sadece arkadaşlarımdan yardım istiyorum
?soru.JPG

Lawrence

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kardeşim tam benlik bi soru olmuş... Soldaki sorunun cevabını hemen verebilirim ama sağdaki için işlem yapmam gerekli ve sıkı bi soru... Moment kuvvetin döndürme etkisidir. Uygulanılan kuvvetin herhangi bir noktaya olan dik uzaklığı ile çarpımıyla bulunur... Sorumuzda 100 N luk kuvvetin A ya dik uzaklığı 15cm=0,15metredir. Çeviri yapmamın sebebi momentin birimi metre olmalı o yüzden 100*0,15= 15 Nm olmalıdır. :) Diğer soruya uraşıcam biraz...

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kardeşim tam benlik bi soru olmuş... Soldaki sorunun cevabını hemen verebilirim ama sağdaki için işlem yapmam gerekli ve sıkı bi soru... Moment kuvvetin döndürme etkisidir. Uygulanılan kuvvetin herhangi bir noktaya olan dik uzaklığı ile çarpımıyla bulunur... Sorumuzda 100 N luk kuvvetin A ya dik uzaklığı 15cm=0,15metredir. Çeviri yapmamın sebebi momentin birimi metre olmalı o yüzden 100*0,15= 15 Nm olmalıdır. :) Diğer soruya uraşıcam biraz...

evet o doğruymuş bendede bu arada msn yollar mısın :D

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
sola dogru 1,6875 aşagı dogru 2,8125 kayar buldum ama emin degilim :) cvpı biliyosan ona gore uydrururz bişeyler :D

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ya cozdumde dogrumu bilemiyorum cozen birinden cvpını ogren dogruysa yazar cizer yollarım :d

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birinci çözülmüş,ikinciyle uğraşayım:)