motor benzinde kesik kesik çalışıyor

mustafa038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a arkadaşlar ismim mustafa kurtyemez 92 vectra 2.0 motor arac benzin deyken titireyerek sarsıntılı çalısıyor bundan 2 ay önce motoru yıkıtmıstım aracta lpg var tupdeykene bişey herşey normal ama benzindeykene sarsıntılı çalısıyor gaza basıncı enjeksiyona su gitmiş olabilirmi veya benzin bozukmudur tup bitince benzine cektim o zaman fark etdim tup yeni takıldı 8 ay filan oldu sıralı sistem degil sizce sorun ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk ederim

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava debımetresınde sorun olabılır bakmak gerekır. rolantı ayarlayıcısıda olabılır aracta benzındeyken performans dusuklugu varmı? belkıde enjektörun bırısı calısımıyordur rolantıde tıtreme var dıyorsun ama gaza basınca gaz yemısı ıyımı bunları bılmek gereklı

mustafa038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı benzinle sürerken gayat iyi ama benzinde rolantı deykene calışırkene sarsıntı var eksosdanda pat pat sesi geliyor tupde rolantıde hiç bi sorun yok

kazanova11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun Benide de var Astra H easytronic LPG li tüpeyken bi sorun yok ancak Benzine aldığımda arac 2000d/d gelene kadar akla karayı seçiyorm pırpırlıyor motor,, penzin pompasından diye düşündüm ve performans düşüklüğüde var ciddi şekilde ama LPG de süper hiç bi sorun yok.. Servise gittim saçma saçma şeyler söylüyolar adam daha hiç biyerine bakmadan REKTIFIYE LAZIM dedi...

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun Benide de var Astra H easytronic LPG li tüpeyken bi sorun yok ancak Benzine aldığımda arac 2000d/d gelene kadar akla karayı seçiyorm pırpırlıyor motor,, penzin pompasından diye düşündüm ve performans düşüklüğüde var ciddi şekilde ama LPG de süper hiç bi sorun yok.. Servise gittim saçma saçma şeyler söylüyolar adam daha hiç biyerine bakmadan REKTIFIYE LAZIM dedi...

aynı olay bendede var dediğiniz gibi benzide 2000 d/d ye gelene kadar araba çok zorlanıyor 2000 devirden sonra birden gaz yiyor banada benzin pompasından yada kötü benzinden dolayı enjektörlerde tıkanma olabilir, depoyu fulleyip katkı maddelerinden koy düzelebilir dediler. bende aynen uyguladım biraz düzelme oldu bakalım ikinci sefer denicem katkı maddesi olayını inşallah bu seferde düzelir. birde benim araçta rolanti tam sabit değil ufak tefek oynamalar var. hem benzinde hem lpg de kelebek boğazını temizlettim ama düzelmedi.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelebek kutusunu temizletmeyi denedinizmi bide aldığınız yakıt istasyonunu değiştirin araca uygun oktan sayılı yakıtı alın... sorun düzelebilir...

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü Kutup Başını Söküp 3-5 Saat Bekledinizmi.Eger Orjinal Teybinizin şifresi Elinizde Varsa Dediğim Şekilde Bir Deneyin İsterseniz.(akü Kutup Başını Sökünce Teyp Şifre Soracaktır varlığından eminseniz kutup Başını Çekiniz)

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Malesef lpg li araçların kronik sorunları bunlar.Sitede bu sorunlarla ilgili dünya kadar yazı var.İyi araştırmak lazım.Hemen bir yere gidip aracı teslim etmeyin derim.Öncelikle soruna tam teşhis için bir kaç yere göstermekte fayda var.