motor düştü!!

arsivci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
E-5 den eyup e inerken, can sıkıntısından freni tutup tutup bıraktım. durduğum yerde.. hani böyle araba zıplıyor. Tak diye bir ses geldi. sonra her kalkışta ve ani frende aynı ses gelmeye başladı. Gittik servise alt motor kulağını koparmışın dediler. 70 ytl ye patladı. Kompresör e (caheletten öyle dedim, hani yüksek hızda iken vites küçültmek) bindirmek, çok ani kalkmalar bunu yapabiliyor.

burack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
burakcakirel.wordpress.com
herkese teşekkür ediyorum...yorumları için.
dün izmir e gittik opel parçacıdan (motor alt kulağı) takoz aldık ve iç aks körüğü aldık bi takım.birde radyotör alt borusu aldık toplam 165 tuttu.ve ustaya işçilik 80 vererek,arabamız bugün yürür hale geldi.şuanda sorun yok herhalde bi daha sorun çıkmaz.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opele binmekten korkar oldum vallahi satsam da broadwayime gerimi dönsem acaba. garibimin tek derdi yağ değişimi ve lpg siydi gerisi fasa fisoydu.

Bizim arkadaşın brodwayinde de motor kulağı kopmuştu. boşta gaz verince motor yerinden kalkııyordu:)

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 yılında benimde başıma geldi... eşim işe giderken derin bir çukurdan geçmiş ve motor kulaklarından sağdaki kırılmış.. akşam eve gelidiğimde bir baktım motor ve tabikii şanzuman sağ öne doğru yaklasık 10-15 cm yatmış. vantilarör kayışı felan atmış ve eşim o halde otobanda 70-80 km. hızla 15 km yol yapıp eve gelmiş allahtan kış mevsimiydide araba hararet yapıp yanmadı... çekiciyle arabayı sanayiye götürdüm lifte alınca baktım altta herhangi bir sürtme çarpa yok sarsıntıdan kopmuş.. benden önceki sahibi 3, ve 4, viteslerde gaza aniden basmayı cok seviyordu sanırım bu hareket olayı tetiklemiş... neyse takoza kaynak yaptırdım şimdi bir problem yok... olabiliyor yani kocaman demir parçası nasıl kırılıyo insan hayret ediyor....

notdream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 yılında benimde başıma geldi... eşim işe giderken derin bir çukurdan geçmiş ve motor kulaklarından sağdaki kırılmış.. akşam eve gelidiğimde bir baktım motor ve tabikii şanzuman sağ öne doğru yaklasık 10-15 cm yatmış. vantilarör kayışı felan atmış ve eşim o halde otobanda 70-80 km. hızla 15 km yol yapıp eve gelmiş allahtan kış mevsimiydide araba hararet yapıp yanmadı... çekiciyle arabayı sanayiye götürdüm lifte alınca baktım altta herhangi bir sürtme çarpa yok sarsıntıdan kopmuş.. benden önceki sahibi 3, ve 4, viteslerde gaza aniden basmayı cok seviyordu sanırım bu hareket olayı tetiklemiş... neyse takoza kaynak yaptırdım şimdi bir problem yok... olabiliyor yani kocaman demir parçası nasıl kırılıyo insan hayret ediyor....

Ben şimdi anlamadım bu konuyu kopan kulaktan dolayı mı takozdan dolayı mı motor düşer? Benim arabanın motor kulakları iyice gevşemiş ustam bişey olmaz kopana kadar kullan dedi. Vites kolum gaza basıp çekince ileri geri gidip geliyorbir de tak sesi duyuluyor ön taraftan. Nedir şimdi benimkiler de koparsa motor mu düşer yoksa bu takoz dediğiniz ayrı birşey mi?

ufuk19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben şimdi anlamadım bu konuyu kopan kulaktan dolayı mı takozdan dolayı mı motor düşer? Benim arabanın motor kulakları iyice gevşemiş ustam bişey olmaz kopana kadar kullan dedi. Vites kolum gaza basıp çekince ileri geri gidip geliyorbir de tak sesi duyuluyor ön taraftan. Nedir şimdi benimkiler de koparsa motor mu düşer yoksa bu takoz dediğiniz ayrı birşey mi?

Benden sana tavsiye,
Kesinlikle boşverme. Allah korusun daha kötü birşey olmadan çaresine baktır. Ustanıda bu konuda dinleme derim. Kolay gelsin.