Motor Elektronik Işığı???

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaw bır cok sebebı olabılır, kontak son kademeye gelınce soner, eger arıza kontak acıkken duruyorsa motor calışınca gıden cınstense yanı o zamanda araba calısınca soner :)

Ornek aku voltajı gibi :)

Bende de vardı ben benım opcom cihazını bağladım, beyınde canbus iletişimi yok diye bir arıza veriyordu DTC yi temizle dedim yani arızayı sil dedim sildi lambada düzeldi.

Alper-PD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lamba düzeltmek sorun değil. Yukarda özel servis var tanıdıgım taktırırım tech2 sildiririm. Önemli olan arızayı çözmek. Bakalım yetkili servis ne diyecek. Ama önce özel bir serviste arıza tespiti yaptırtacam.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baglatırsanız cihaza çıkar arıza, mesela bendeki teybi söküp taktığım içindi.

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akünüzü ölçtürseniz diyorum,12 volttan aşağıya inmişse şarzı elektronik sistemler arıza ikazı verebilir..

marşa basıp motor çalışınca akü biraz toparlar ve ikaz vermeyebilir,ama stop ettikten bir süre sonra şarz tutmuyorsa aküden olabilir..

bilmiyorum combo da varmı ama yol bilgisayarından akü voltajı okunuyor ve 13,5 - 14 volt olması gerekir..

engin03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ingilizceden çat pat anladığım kadarıyla o ışığın motor çalıştıktan sonra söneceği yazıyor. Şöyle izah edeyim immo'lu araçlarda kontak anahtarının içinde küçük bir çip var ve bu çipi motorun beyni okuyor, beyin kontaktaki çipi onaylarsa marşa basınca motor çalışıyor ve o ışık sönüyor eğer onaylamazsa motor çalışmıyor ve ışıkta sönmüyor. Ama yinede kontrol ettirin çünkü aracınızın özelliklerini tam bilmiyorum.

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normalde O Arıza Işıgının Kontagı açtıktan sonra Sönmesi Lazım.Eger Işık Devamlı olarak Yanıyorsa Muhtemel Bir Arıza Kaydı Mevcut onu Belirtiyor.Arıza KOdu silindikten sonra normale Döner.Eger Kontak açıkken yanıp sönüyorsa elektriksel Bir Arıza Var Demektir.Örneğin İmmoblizerde problem varsa devamlı olarak yanıp söner vede Araba Çalışmaz.