Motor hacmiyle ilgili yardım

Brkndt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. 1.6 atmosferik benzinli Opel Mokka sahibiyim. Bildiğiniz üzere Kasım'da Grandland X gelecek ve aileme daha uygun olduğunu düşündüğümden bu yeni aracı satın almayı planlıyorum. Araç 1.2 turbo benzinli ve 1.6 dizel seçenekleriyle gelecekmiş. Aracı yılın 3 ayı kullanan biri olarak, o da yazları uzun yol ve gezme vs, her zaman benzinli motor tercih ettik. Çok uzattım, sorum şu. Bu yeni aracı alırsam 1.2 turbo benzinli almayı düşünürüm ancak o koca gövdeyi kaldırabilecek mi? Kendi ağırlığıyla birlikte uzun yolda aşağı yukarı 1600 kg olacak ve ben aracın can çekişme seslerini duymak istemiyorum. Şehiriçi çok gezen ve performanslı kullanan biri değilim, uzun yolda 110-140 bandında kullanıyorum. Fikirlerinizi bekliyorum

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında cevabında vermişsiniz 1.2 artı 1600 bir üst seçeneği değerlendirin benim görüşüm

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
tercih elbette ki sizin. ben 1.2 alırdım. hem vergisi daha düşük hem de ilk alım fiyatı dizele göre daha uygun olur. turbo 1.2 performans beklemeyen birine yeter de artar bile.

Brkndt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Benim araçtan tek beklentim yüklüyken sollama yapmaya çalıştığım zaman ve yokuş çıkarken sıkıntı çekmemek. Test araçlarında da tam donanımlı araçlar kullanıldığı için deneme şansımız da olmuyor. Çok kararsız kaldım

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
İkisininde boş ağırlığı 1214 kg 1.2 turbo 3 silindirli otomatik 1500 devirde maksimum torku 205nm, 1.6 4 silindirli 1750 devirde maksimum torku 254 nm. Enjoy modelinde 1.2 at şanzımanlı enjoymodel 89.900 tl 1.6 mt 94.900tl bu şartlar altında 5 bin tl fazla verip dizeli alırdım ben. Yakıt olarak benzinli şehiriçi 6.5 göstersede ben çok gerçekçi bulmadım.

Brkndt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkisininde boş ağırlığı 1214 kg 1.2 turbo 3 silindirli otomatik 1500 devirde maksimum torku 205nm, 1.6 4 silindirli 1750 devirde maksimum torku 254 nm. Enjoy modelinde 1.2 at şanzımanlı enjoymodel 89.900 tl 1.6 mt 94.900tl bu şartlar altında 5 bin tl fazla verip dizeli alırdım ben. Yakıt olarak benzinli şehiriçi 6.5 göstersede ben çok gerçekçi bulmadım.

O verdiğin fiyatlar Grandland X için mi geçerli? Ayrıca dediğim gibi zaten senede 3 ay kullanıyoruz o yüzden dizel almak istemiyorum

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
O verdiğin fiyatlar Grandland X için mi geçerli? Ayrıca dediğim gibi zaten senede 3 ay kullanıyoruz o yüzden dizel almak istemiyorum

grandland x dediğiniz crossland x mi?grandland diye bulamadım

http://www.opel.com.tr/content/dam/Opel/Europe/turkey/nscwebsite/tr/11_Brochure_Library/04_Price_Lists/MY_2017_Opel_Fiyat_Listesi_Crossland_X_06-10-2017.pdf

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PSA platformunda çıkacak ilk Opel modeli.

Platform 3008 ile aynı. Motorlar da bildiğimiz PSA motorları.
Otopark.com'da GrandlandX 'in testi var bir göz atın. Fikir verir.

1.6 dizel kullanan biri olarak, eğer fiyat farkı olarak 7-8 bin TL'den daha az bir fark yoksa ve senede 15 bin km'yi çok geçmiyorsanız kesinlikle benzinli alın.
Benzinli motorun konforu her zaman daha başkadır.
Performans olarak turbo destekli 1.2 motor, şu an kullandığınız 1.6 atmosferik motordan çok daha fazla memnun eder.

Brkndt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PSA platformunda çıkacak ilk Opel modeli.

Platform 3008 ile aynı. Motorlar da bildiğimiz PSA motorları.
Otopark.com'da GrandlandX 'in testi var bir göz atın. Fikir verir.

1.6 dizel kullanan biri olarak, eğer fiyat farkı olarak 7-8 bin TL'den daha az bir fark yoksa ve senede 15 bin km'yi çok geçmiyorsanız kesinlikle benzinli alın.
Benzinli motorun konforu her zaman daha başkadır.
Performans olarak turbo destekli 1.2 motor, şu an kullandığınız 1.6 atmosferik motordan çok daha fazla memnun eder.

Senede 5 bin bile yapmıyoruz :D o yüzden tercih zaten benzinli. Evet test videosunu izledim, birkaç yabancı kanalın da inceleme videolarını izledim ve çok beğendim. Beni tek düşündüren motorun küçüklüğü. Performans olarak atmosferikten iyidir ama araç tam yüklüyken yansıtacağı yakıt tüketimi de önemli. Küçük hacimli az yakar mantığı var ancak yıllardır opelin 1.6 atmosferik motorunu kullanıyoruz, alıştık, her zamanki kullanımımızda, ortalama bir performans ve nispeten iyi bir yakıt tüketimi alamazsam o kadar para verdikten sonra çok üzülürüm.