Motor ikaz lambası

mali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:confused: selam arkadaşlar,
2000 madel astra g aracımın motor ikaz lambası bugün aracım hareket halindeyken yaklasık 15 dakika sürekli olarak yandıktan sonra kendiliğinden söndü. motor arıza lambasının yanmasının ve sönmesine bir anlam veremedim nedeni ne olabilir. birde aracımın kilometre sayacında calıştırmadan önce kontağı açtıgımda "insp" yazıyor bunun nedeni ne olabilir? yardım ederseniz çok sevineceğim. teşekkürler...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracını cıhaza baglatırsan ndn yandıgını, arızanın ne oldugunu ögrenırsın hazır gıtmısken söyle o lyazıyıda silsinler basıt bı işlem.. o yazı aracının bakım zamanı geldıgı zaman yanar yag zamanı gelmemısse önemlı degıl o yazı

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech 2 ye bağlat aracını eğer arızayı kaydettiyse arızanın nedenini öğrene bilirsin anlık bişey olabilir.

mali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:
aracını cıhaza baglatırsan ndn yandıgını, arızanın ne oldugunu ögrenırsın hazır gıtmısken söyle o lyazıyıda silsinler basıt bı işlem.. o yazı aracının bakım zamanı geldıgı zaman yanar yag zamanı gelmemısse önemlı degıl o yazı

teşekkürler...
yanlız birşeyi merak ediyorum motorda ciddi bir arıza olsa ikaz lambası15 dk yandıktan sonra söner mi?

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ciddi bi arıza halinde sönmez!insp yazısını söndürmek içinde kontak kapalıyken km sıfırlama düğmesine basılı tut 7-8 saniye bekle ve düğme basılı vaziyetteyken kontağı açç!ve 10 saniye daha bekle!sonra düğmeyi bırak!yazı silinmiş olacaktır!

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
hasang' Alıntı:
ciddi bi arıza halinde sönmez!insp yazısını söndürmek içinde kontak kapalıyken km sıfırlama düğmesine basılı tut 7-8 saniye bekle ve düğme basılı vaziyetteyken kontağı açç!ve 10 saniye daha bekle!sonra düğmeyi bırak!yazı silinmiş olacaktır!
:good: