Motor performansının artması içi Emme manifoldu girişine takılan pervane benzeri apar

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tarz şeylere inanmayın arkadaşlar. Özellikle elektrikli supercharger, turbulans vs vs.. bunlar hikaye. Hava filtresine geçen hortumu hava filtresi kapağından çıkarın ve gaz pedalına basın ya da gaz keleğini çekin o an elinizi o hortuma koyun bakın elinizi nasıl içeriye çekmeye çalışıyor. Yani motora ekstra havayı ancak turbocharger veya supercharger sokabiliyor. Spor hava filtresi gibi uygulamalarda ise spor filtrenin sayesinde emme manifoldu dışardan daha iyi emiş yapıyor yani manifolt önünde bir filtre düşünün bu filtre ne kadar geçirgen olursa o kadar çok emiş sağlanmış oluyor.

Bunun yerine Port Polish veya blue print yaptırın çok daha iyi sonuç alırsınız.

Iyi olan ve hakkini veren electric turbolarda var. Bunlar TUV onayli ve dyno da sonuclari alinmis.

Test sonuclari
http://www.force-flow.com/testResults.aspx
Detayli bilgi
http://www.force-flow.com/info_x4brushless.aspx

Faydasiz oldugunu dusunmek bence inanmak istememekten kaynaklaniyor.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bosver sen onlari 2500 cc lik motor da 7 beygir pehh, senin araba 1 beygiri zoe gorurusun. Atmosferik motorda chip, yazilim vs hikaye abi hic bir sey yapamazsin ugrasma istiyorsan birseyler sat vectra 1.9 td al bitsin bu izdirap :)

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şükrü doğru söze ne deyim vallaha ben sırayı savdımmı denir kardeşime aldık bi araba bakalım bidaha ne zaman gelir sıra

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi olan ve hakkini veren electric turbolarda var. Bunlar TUV onayli ve dyno da sonuclari alinmis.

Test sonuclari
http://www.force-flow.com/testResults.aspx
Detayli bilgi
http://www.force-flow.com/info_x4brushless.aspx

Faydasiz oldugunu dusunmek bence inanmak istememekten kaynaklaniyor.
Arkadaşım her test sonucu olan ürünü aracına taktırırmısın_?
Hadi buna inanalım beraber şimdi sana soruyorum hem bir elektronik teknikeri olarak hem de bu tür işlerle uğraşan birisi olarak.. Stock bir turbo bile 0,2 -0,8 bar gibi düşük basınç aralıklarıyla çalışırken bu 12 volt ile çalışan elektrikli turbo kaç bar basınç verecek bunu sormak istiyorum? Öncelikle bildiğimiz turbocharger gücünü egzos basıncından alıyor veya supercharger gücünü kayıştan yani kranktan alırken 12 volt la çalışan bu elektrikli supercharger gücünü nereden alacak? Evinizde ki 220 voltla çalışan vantilatör bile sizi sadece serinletmeye yeterken bu elektrikli supercharger 0,2 bar gibi bir basıncı nasıl karşılayacak? Kaldı ki aracınız kendi atmosferik basıncı bile yani doğal hava emişi bile bu bahsettiğiniz aletin yaklaşık 6 katı daha fazla.

Sizin dediğiniz doğru ise manifolt önüne takılan bu alet yoğun ve basınçlı bir şekilde emme manifolduna zorla hava sokacak ve aracın gücü artacak.Şimdi emme manifoldu ile port girişi arasına 25 cm desek bu alet daha 3 cm e ulaşmadan basınç etkisini zaten kaybedecek artı olarak akünüze aşırı yük binecek ve bu sefer performans kaybı yaşayacaksınız.

Bu arada Tüv'den aldığı daha doğrusu almak zorunda olduğu onay da güvenlik onayıdır. Bu ürünü aldığınızda, TÜV size 7 hp güç verir demeyecektir:)

Son düzenleme:

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım her test sonucu olan ürünü aracına taktırırmısın_?
Hadi buna inanalım beraber şimdi sana soruyorum hem bir elektronik teknikeri olarak hem de bu tür işlerle uğraşan birisi olarak.. Stock bir turbo bile 0,2 -0,8 bar gibi düşük basınç aralıklarıyla çalışırken bu 12 volt ile çalışan elektrikli turbo kaç bar basınç verecek bunu sormak istiyorum? Öncelikle bildiğimiz turbocharger gücünü egzos basıncından alıyor veya supercharger gücünü kayıştan yani kranktan alırken 12 volt la çalışan bu elektrikli supercharger gücünü nereden alacak? Evinizde ki 220 voltla çalışan vantilatör bile sizi sadece serinletmeye yeterken bu elektrikli supercharger 0,2 bar gibi bir basıncı nasıl karşılayacak? Kaldı ki aracınız kendi atmosferik basıncı bile yani doğal hava emişi bile bu bahsettiğiniz aletin yaklaşık 6 katı daha fazla.

Sizin dediğiniz doğru ise manifolt önüne takılan bu alet yoğun ve basınçlı bir şekilde emme manifolduna zorla hava sokacak ve aracın gücü artacak.Şimdi emme manifoldu ile port girişi arasına 25 cm desek bu alet daha 3 cm e ulaşmadan basınç etkisini zaten kaybedecek artı olarak akünüze aşırı yük binecek ve bu sefer performans kaybı yaşayacaksınız.

Bu arada Tüv'den aldığı daha doğrusu almak zorunda olduğu onay da güvenlik onayıdır. Bu ürünü aldığınızda, TÜV size 7 hp güç verir demeyecektir:)

:) TUV u zaten bende guvenlik icin demistim. Anlatamamisim.
Dakikada 43 bin devir donen makinadan bahsediyoruz.
Voltage regulatoru olsa tabiiki daha iyi olacaktir, yalniz olamadan da guc artisi saglayacaktir.
Videosunuda gonderiyorum :
en son denedigi X4 olucak.
http://www.youtube.com/watch?v=NncTM9DEf8Y

Ben alicam insallah 1 ay sonra o zaman dynoda her sey ortaya cikar.

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) TUV u zaten bende guvenlik icin demistim. Anlatamamisim.
Dakikada 43 bin devir donen makinadan bahsediyoruz.
Voltage regulatoru olsa tabiiki daha iyi olacaktir, yalniz olamadan da guc artisi saglayacaktir.
Videosunuda gonderiyorum :
en son denedigi X4 olucak.
http://www.youtube.com/watch?v=NncTM9DEf8Y

Ben alicam insallah 1 ay sonra o zaman dynoda her sey ortaya cikar.

Tamam kardeşim daha birşey söylemiyorum dyno dan sonra yüzünün halini görmeyiz ve aldığın sonuçlardan sonra inşallah çok üzülmezsin.

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam kardeşim daha birşey söylemiyorum dyno dan sonra yüzünün halini görmeyiz ve aldığın sonuçlardan sonra inşallah çok üzülmezsin.

Sen beni merak etme! Olayi kisisellestirme!
tahmininim alt devirlerde en az 4 HP ust devirde ise en az 3HP artis sagliyacaktir.

Einstein in dedigi gibi
onyargilari yok etmek atom cekirdegini parcalamaktan daha zordur.

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bende istiyorum iki adet olsun kac bg alınır ve kac para

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen beni merak etme! Olayi kisisellestirme!
tahmininim alt devirlerde en az 4 HP ust devirde ise en az 3HP artis sagliyacaktir.

Einstein in dedigi gibi
onyargilari yok etmek atom cekirdegini parcalamaktan daha zordur.

Estafurullah olayı kişiselleştirmiyorum öyle bir çabamda yok. Sadece yardımcı olmaya çalışıyorum ama herşeyden önce işi bilene sormak lazım bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp değil mi? Einstein güzel söylemiş ama Einstein yalan dolan veya boş icatlarla uğraşmadı bunu da biliyorsunuz. O yüzden böyle saçma sapan şeylere para vermenizi bir Türk vatandaşı olarak istemiyorum.Ve şunu da söylemek istiyorum +1 hp bile alamayacaksınız. Ama madem ki ısrarlısınız dyno'yu yaptırdığınız zaman sonuçları da bizle paylaşın görelim. Bu işler iddia ile olmaz çünkü onlar size dyno sonuçlarını belgeledi benim görüşümle yalan bir şekilde siz de gerçek bir şekilde bizle paylaşın tüm arkadaşlar görsün bel ki bakarsınız bu sonuçlardan sonra biz de inanırız. Saygılar.
abi bende istiyorum iki adet olsun kac bg alınır ve kac para
İki adet alın tek bir araçta twin electronic supercharger yapın bel ki alacağınız güç iki katına çıkar :) .. Arkadaşım şaka bir yana bu gibi boş şeylere inanmayın. Ben Elektronik Teknikeriyim ve bu gibi elektrikli veya elektronik cihazlarda ıspat isterim.. Turbo emişli veye doğal emişti motorlarda Atmosferik basıncın 5/1 ini veremeyen cihazlarda nasıl güç artışı sağlandığını bana açıklarsanız o zaman inanırım. O ürünleri satan kişiye sorun bakalım silindirlere kaç ps'lik bir emiş sağlıyor? Maksimum ne kadar bir devirle o pervane dönüyor?

Sizlere tavsiyem ilk önce turbocharger hakkında bilgi sahibi olun.Madem ki konuyu Megachips bölümünde açtınız, ilgili kişiye yani işin ustasına sorun o cevap versin derim..

Bir de google'ye elektrikli supercharger yazın bir sürü yorum görrürsünüz, yorumların çoğunda bu aletle dalga geçenleri bazı kişilerde ise kullanıp çöpe attıklarını göreceksiniz.

Son olarak yanlış anlaşılmasın kişisel olarak hiçkimseyi eleştirmiyorum sadece pişman olacağınız işleri yapmanızı istemiyorum.