Motor Sabah ilk Çalıştığında bi ses yapıyor, ısınınca kesiyor.

Navaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şarj dinamosu diyorum gene. çünkü araba ısınınca sesin kesmesi normal.
ilk çalıştırdığında dinamo bi dönüyo soğuk olduğu için bilyaları ses yapıyor. sonra bilyalar kısa bir süre sonra ısınıyor ve sesini kesiyorlar.
valla ben o şekilde 1 ay kadar kullandım. artık ses hiç kesmemeye ve aşırı sesi çıkmaya başlayınca rahatsız olduğumdan değiştirdim.
üstüne basarak söylüyorum arıza yapmadı çok ses oldu diye değiştirdim. :) :)

Bendede aynı sorun oldu şarj dinamosundaki 2 bilyadan sadece biri değişirmiş doğruysa diğeri mafsallı bilyamı neymiş. Fakat ben sesten kurtulamadım. Sizin dinamodan kaç bilya değişti?

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede aynı sorun oldu şarj dinamosundaki 2 bilyadan sadece biri değişirmiş doğruysa diğeri mafsallı bilyamı neymiş. Fakat ben sesten kurtulamadım. Sizin dinamodan kaç bilya değişti?

ben dinamoyu komple değiştirdim. bi dinamocu var ankarada. veriyon eskiyi, tamir edilmiş sıfır ayarında alıyorsun yenisini :D:D
fiyatı 150 ytl işçilik dahil.

bluemonday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bilende yazıyo bilmeyende yazıyo yaa.

ya itici sesidir, yada seconder hava valfinin sesidir.. ama büyük bi ihtimalle itici sesidir.. araban yağ yakmıyosa tam sentetik yağ kullanmayı dene. mobil1 0-40... eğer ses devam ederse rektefiye...

arkadaşıma katılıyorum
aynı türden bir ses benim aracımda da vardı sanayideki ustalar üst kapak açılacak segmanlar,siboplar,fincanlar değişecek olmassa rektefiye demişlerdi.

tanıdık bir ustaya daha gösterdim(maliyet ne çıkar aşağı yukarı diye)
aracı çalıştır dedi,çalıştırdım hangi yağ kullandığımı sordu 10-40 magnatec dedim.
direkt dediği şey şu oldu o yağ senin aracına olmaz daha ince bir yağ olmalı dedi.yağ kalın olduğundan fincanları doldurmuyormuş.

sonuçta yağ değişimi yapıldı 0-30 castrol edge ile değiştirildi sonuç:mükemmel ses hiç bir şey kalmadı.(biraz pahalı bir yağ ama rektefiyeden iyidir.

sizinde sorununuz kalın yağ kullanıp fincanları doldurmamasından kaynaklanabilir.

saygılar.

DOHCLINE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedir bu itici sesi nasıl düzelir? şu trigerin üstündeki kayışın en altındaki büyük dişli ile alakalı bişeymi ?

hayır onunla alakası yok.. motor açılacak üst kapak, egzantirikler çıkacak. daha sonra silindir kapağı sökülecek.. motor açılmışken sadece iticiyle kalmaz zaten, sekman, sübap lastikleri falan filan hepsi değişir.. yani rektefiye...