Motor sogukken ilk çalıştırmada gelen ses

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Araç sabah sogukken ilk çalıştırmada aşağıda vermiş oldugum linkteki sesi çıkarıyor ? sizce bu neden kaynaklanır ? daha önce böyle bir durum yaşayan var mı ? yaklaşık 5 gündür bu sesi alıyorum.

https://youtu.be/pSJYNpmZWGk

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Motor sogukken ilk çalıştırmada gelen ses

Aynı ses benim araçtada var yaklaşık bir haftadır araç uzun süre çalışmayınca ilk marşta yapıyor motoru durdurup 2. Marşa basınca yapmıyor. Biyere göstermedim ama sıcaklarla alakalıdır diye düşünüyorum motor yağının incelmesinden. sadece fikir ama. Belki bu sorunu yaşayan ve sebebini bilen biri vardır

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ütenmen' Alıntı:
Aynı ses benim araçtada var yaklaşık bir haftadır araç uzun süre çalışmayınca ilk marşta yapıyor motoru durdurup 2. Marşa basınca yapmıyor. Biyere göstermedim ama sıcaklarla alakalıdır diye düşünüyorum motor yağının incelmesinden.  sadece fikir ama. Belki bu sorunu yaşayan ve sebebini bilen biri vardır

Hocam cevap için teşekkürler,
Bir kaç arkadaşta aynısını söyledi. Birtane usta motor yağının değişmesş gerektigini söyledi 3 ay önce değiştirdim yağı 0-40 mobile 1 dexos 2 ile.
sizde bir yere gösterirseniz benide bilgilendirir misiniz ? birlikte hareket edelim.

saygılar

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende aynı yağı koydurdum araca aralık ayında 10 000 km oldu birdahakı değişim yaklaştı niyetim castrol bide onu deneyeceğim. Biyere gidecek fırsat bulursam size haber veririm hocam. Bu yağ değişiminden öncede varmıydu araçta bu ses. Tahminim yağ çok ince tamamen süzülüyor araç ilk marşte ses yapıyor. Bundan once araca hep servis koydu yağı böyle bir sıkıntı yoktu. Normal gm yağ.

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ütenmen' Alıntı:
Bende aynı yağı koydurdum araca aralık ayında 10 000 km oldu birdahakı değişim yaklaştı niyetim castrol bide onu deneyeceğim. Biyere gidecek fırsat bulursam size haber veririm hocam. Bu yağ değişiminden öncede varmıydu araçta bu ses. Tahminim yağ çok ince tamamen süzülüyor araç ilk marşte ses yapıyor. Bundan once araca hep servis koydu yağı böyle bir sıkıntı yoktu. Normal gm yağ.

yok hocam bundan önce hiç ses yoktu Nisan ayında yağ değişimi yaptım bayada araştırdım en iyi yağ bu dediler. Ustamda castrol edge koyalım diyor. Gm yağ 75 tl iken ben 135 tl ye bu yağı aldım iyi mi yaptık kötü mü yaptık bilemedim. Birde benim araç diger konuda açmıştım P0014 ( [font=Arial, sans-serif]Kam Mili Çıkış Sensörü /Arka/Sağ/ Bank 1 Devresinde )[/font] diye bir hata verdi motor ışığı yanıyor. Bu hata verdikten sonra bunu yapmaya başladı kafam çok karışık iyi bir usta yok Gaziantep'te mantıklı cevaplar verecek bakalım olmadı zaman bulursam servise götüreceğim.

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar forum çok cansız neden böyle oldu ? biliyorum ki aramızda çok tecrübeli arkadaşlar var...lütfen bildikleriniz paylaşın servise ustaya gitmeden önce fikir paylaşımı çok yararlı oluyor....

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yap düzgün dağılmıyor demek ki. Yağ çalışıp dağıldıktan sonra da durdurup tekrar çalışınca yapmıyorsa olay böyledir

Lapsetur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net

Triger kayış mı zincir mi

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar konu ile alakalı sorun çözüldü. Araba eksantrik sente ayarı kaçmış onu ayarladılar ses kesildi. ÜTENMEN kardeşim sende aracında bu ayara bir baktır istersen ben serviste 200 TL'ye hallettim. bilginize.