Motor suyuna yağ karışması

Must41must

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2013 model astra j kasa 1.6 benzinli aracın var.4 gün önce araçta bazı değişiklikler fark ettim aracı ilk calsitirdigimda egzozdan beyaz bir duman cıktı kesilir diye düşündüm ama 10 km yol gittikten sonra kesilmedi fakat daha sonra bu duman çok azaldı ve kesildi. Biraz şüphelendim internetten biraz araştırdım araç conta yakmış diye cevaplar aldım. Aracı ustaya görürdüm usta baktı egzozdan duman atması normal dedi şu eksiltme falanda yok. Yalnız aracın şu haznesine baktığımızda suya az miktarda yağ karşılığını gördük usta bunu yağ soğutucusu patlamış dedi ve en kısa zamanda değişmeli dedi. 1200 lira gibi fiyat çıkardı. Benim sorum şu bu yağ pompası patlarda egzozdan beyaz duman atmasına neden olur mu. Tag pompası değişirse sorun düzelir mi arkadaşlar. Yardımcı olursanız sevinirim

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Yağ soğutucusu patlar ise, suya yağ karışıyor. Bunu da suya bakarak anlarsınız. Yağa su karışırsa zaten yolda kalırsınız, direk yaptırın.

1200 lira şaşırmış. Kocaelinde isen aşağıdaki adrese gir. Opelim, Darıcadan Emre Ünan yönlendirdiğini söyle. Doğru tespit ve fiyat ile yardımcı olur.

Must41must

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten şu anda su haznesinde yag var belli benim merak ettiğim şu egzozdan da duma atıyor az bisey acaba contaada yanmis olabilir mi ama su eksiltmiyor araç tekleme falanda yok.Yanı bu sorduğum yerde yetkili servis parçanın 800 lira olduğunu işçilik ile 1200 u bulur dediler bende şaşırdım gerçekten. Ilginiz için teşekkürler

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kronik sorun yağ soğutucusu.

hakan027

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
1.3 dizel 2007 Astra H model aracımda aynı arıza olmuştu. Yetkili serviste değiştirdim.
Yapılan işlemler Yağ soğutucu, Yağ, Yağ filtresi, Antifriz ve işçiliğe 800TL gibi rakam ödedim.
Radyatör yedek su deposunu değiştirmem gerektiğini söyledi servis. Ben değiştirmedim, değişimi yapan usta depoyu güzelce temizlemiş takmış sorun kalmadı.
Bu tamiratta önemli olan nokta sistemin komple iyi temizlenmesi gerekli aksi takdirde depoda yine yağ görebilirsiniz.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yağ soğutucu ise geçenlerde 2011 dizel de arkadaşın başına geldi 700 lira tuttu. egzozdan bir süre gelir çünkü kurumlarda birikmiş yap olabilir.. yağ soğutucu olmasını dileyebilirsiniz çünkü o değilse contadan şüphelenmek lazım. lakin yakın zamanda yada eskiden herhangi bir zamanda hararet yapmamışsanız conta olma ihtimali az..

Must41must

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustanın bana söylediği üç dört kez ilaç döküp temizleyeceğiz dedi. Bakalım umarım iyi bir şekilde yaparlar. Tek korkum conta olması ama bugün baktım araca şu eksiltme yok dumanda atmıyordu ustada conta olma ihtimali yok dedi. Zaten su eksilme gibi bi olayda yaşamadım önceden. Bakalım aracı pazartesi alacağım umarım güzel bir şekilde yaparlar.. ilginiz için teşekkürler bu arada arkadaşlar

Druids

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4t 2015 40k da olan bir araçta daha görmüştüm tamircide au haznesi çamur olmuş yağdan sanırım kronik sorun burada da aynı sorundan muzdarip arkadaşları görünce anladım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustanın bana söylediği üç dört kez ilaç döküp temizleyeceğiz dedi. Bakalım umarım iyi bir şekilde yaparlar. Tek korkum conta olması ama bugün baktım araca şu eksiltme yok dumanda atmıyordu ustada conta olma ihtimali yok dedi. Zaten su eksilme gibi bi olayda yaşamadım önceden. Bakalım aracı pazartesi alacağım umarım güzel bir şekilde yaparlar.. ilginiz için teşekkürler bu arada arkadaşlar

Evet dediği gibi. Yağ soğutucu değiştikten sonra genleşme kabı ve radyatör kanallarının temizlenmesi için ilaçlı suyla bir süre kullanılır, sonrasında antifrizli suyla değişilir.
YAğ soğutucu 250-300 lira olması lazım. Ama sökmesi biraz uğraştırıcı yerde, toplamda 200-250 civarı işçilik isteyebilir.