motor üst kapak hakkında

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba geçen gün arabamın altına baktığımda ( motorun alt kısmının yanı)yağlandığını gördüm ve hemen servise gittim (araba daha 3000 kmde) servis kaldırdı arabayı ve yağ sızıntısının motor ile şanzımanın birleştiği yerden olduğunu gördük (baskı balatanın oradan )daha sonra ordaki keçe değişceğini söylediler sızıntının kaybolması için her neyse bu gün tekrar servise gittim yapıldımı diye bunlardan önce motor üst kapağının motorla birleşme yerinde az miktarda yağ sızıntısı görmüştüm tabi bunuda söylemiştim servise sorun üst kapak komple değişcekmiş bu gün söylediler kapak turkiyede yok almanyadan gelcek benim kafama takılan bu kapak değişince arabanın orjinalliği bozulurmu? veya daha sonra sorun çıkartırmı? bu arada astra h lerde oluyormuş bu sorun. kapaktan kastettiğim motorun en üstündeki demir kapak . ustalar şimdiden teşekkür ederim

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal yedek parçayla yapılacak sonuçta değişim o yüzden dert etmeye gerek yok orjinal olucak tabiyki ama açılmasa daha iyiymiş.silindir kapağı

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
bende de var çok nadir oluo yağ damlatma ama kurcalatmayı düşünmüyorum...2 damla için çok faiş fiyat istiyorlar galiba

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım kapak dediğiniz silindir kapağı deil sibop kapağı.eğer sibop kapağı ise değişmesinin size bir zararı olmaz çünki hayati bir parça değil. sorununuz halledilir umarım en kısa zamanda

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra Hlerden memnun bi tane usta görmedim ki zaten

Sanal42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle hemen değiştirme.Kapak ta ne varmış ki hemen değişecek çatlak mı var? belki contadan kaçırıyordur. Bana sorarsan bir kaç ustaya göster. gerçekten sorun nedir öğren.üst kapaktan yağ sızdı diye hemen kapağı değiştirmek pek mantıklı gelmedi bana.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alla alla resimdeki araç daha yeni nereden kaçırıp yağ atıyor bu araç anlamadım açıkcası ... motorda çekiş güç düşüklüğü varmı alttan gelen yağ arka krank keçesi yani bahsettiğiniz keçe... madem değişeceklermşi motorun kompresyonunu ölçtürün bakalım nerelerden atıyor kaçak testi yaptırın belki külbütör kapağından yada contasında kaçırıyordur adamlarda resmen ezbere konuşmuş... dikkatli olalım lütfen saygılar...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en üstteki kapak ise külbütör kapağıdır o
çok büyük önemli bi parça sayılmaz