Motor yağı ve araç bakımı

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar... astra 1.3 cdti aracımı vaktim olmadığı için babam servise götürüp 30.000km bakımını yaptırdı... Bakım "Opel gerçekte" yapıldı... merak ettiğim bir kaç konu hakkında danışmak istedim sizlere...

1.'si bu araca daha önce motor yağı olarak aynı serviste mobil1 0w-40 kullanılmıştı. Fiyatını tam hatırlamıyorum ama 2006 ekim ayında yaptırmıştım ve 80-90 ytl gibi bir fiyatı vardı... bu bakımda ise Üzerinde "Genuine GM" yazan 5w-30 yağ kullanılmış (5litre, artan yağı bagaja koymuşlar) ve yağ fiyatı 109 ytl bana biraz fazlaymış gibi geldi...

2.si Sitedeki Carbon clean ile ilgili yazıları okuduktan sonra yaptırmaya karar verdim... M/Carbon Temizleme 25 ytl yazıyor fiyat düşük geldi birde yakıt katkısı yazmışlar faturaya 2 adet 25 ytl x 2= 50 ytl sanırım buda carbon clean ile ilgili. Merak ettiğim acaba yakıt katkısıylamı bu temizlemeyi yaptılar yoksa sitede bahsedildiği gibi yakıt deposuna katkı konulmadan yapılan şekildemi yapıldı? nasıl anlayabiliriz?

3.cüsü Tümseklerde vb. bozuk zeminlerden geçerken arabanın sağ ve sol ön camlarından tıkırtı geliyordu onuda halletmişler ama bu işlemin garanti kapsamında olması gerekmiyormuydu? bunun içinde 55ytl almışlar...

sizin anlayacağınız bu bakım bana toplamda 580 ytl'ye patladı ama içime sinmedi...

bu arada arabanın garantisinin bitmesine yaklaşık 5 ay kaldı ve garanti bittikten sonra yetkili servise gitmeyi düşünmüyorum. Siteden okuduğum yazılara bakılırsa bir çok kişi böyle düşünüyor...

vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Ben 1 ve 2 için yorum yazacağım.
1- En son 2 ay önce Genuine GM 10-40 motor yağına (litresini hatırlamıyorum) 25 ytl vermiştim. Ve faturası da "Gedizler Oto". Sana verilen fiyat bana biraz fazla geldi.
2- Benim kişisel fikrim carbon clean yerine senin arabaya katkıyı atıp çalıştırmışlar. Makineye soktuklarını sanmıyorum.

3. sü için tek bir yorumum olacak. "Allah bu yetkili servislerin eline düşürmesin"

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10-40 da kullanılır 5-30 da sorun olmazz!fiyatları hakkında bişey söyliyemicemm!ama carbonu 25 ytl ye yapmaları imkansızz!dışarda özel bi serviste bile en uygun taş çatlasın 50 ytl ye yaptırırsınn!özelde bile 50 ytl den aşağı yaptıramıyacağın şeyii servis imkanı yok 25 ytl ye yapmazz!benim görüşüm!

xet4

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 10-60 kullanıyorum 5lt si 120ytl ve 10-40 la kıyaslanmaz bile sen çok pahalı almışsın aşırı şekilde.

scoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam

bende delphi 15 40 koydular iyi fena deil yani filtre v kayışı değişimi dahil 90 ytl verdim filtre 22 ytl