Motora Bor Koymak Istiyorum Yradm Lüfen...

• Konuyu başlatan Gökhan_55
  • Başlangıç tarihi

imran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor silk iett raporu

motor silk iett raporu
Saygıdeğer arkadaşlar. Ben de çoğu arkadaş gibi bu tür haberlere temkinli yaklaşırım. Motor silk satışı yapan bir siteden iett raporu indirdim. İst. belediyesinde çalışan arkadaşlardan isimleri kontrol ettirdim, doğru çıktı. iett raporunda işe yaradığına dair bilgiler var. Gözatıp yorumlarınızı yazarsanız sevinirim. Ben de satınalmayı düşünüyorum. Saygılar.

http://www.anadestek.com/Motor%20Sil...T%20Raporu.htm

veya

http://www.anadestek.com/IETT.pdf

354270

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar tüm yazılanları okudum benim de aklıma yattı bu hafta bakıma gidecez yağ felan değişecek gitmişken bor katkısı da koydurayım araba 222000 civarında
siz hangi markaları tavsiye edersiniz ve fiyatları nasıl bunların ve her yağ değişiminde koydurmak gerekir mi?

lelmas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.lelmas.com
Kesinlike Katılıyorum

Bu katkılar sağırlaşmış veya mekanik arızası olan motorlar için tavsiye edilmiyor. Motor arıza giderici demiyorlar zaten, sürtünmeyi azaltması asıl faydası. Ayrıca 60.000 km boyunca etkili imiş... Bor Power diye aratınca zaten detaylı açıklamalarını görürsünüz. Bu kadar laf yapmak yerine alıp denemek daha mantıklı. Adamlar belirli kalite standartlarını almışlar, TSE belgeleri var, her türlü deneme videoları var daha ne bekliyoruz anlamadım .Bizde böyle bir sorun var, ucuz olunca çok düşünüyoruz. Eminim bu bor power ın fiyatı 150 YTL olsaydı daha çok satılır ve denenirdi. Kendi buluşumuz, kendi madenimiz biz hala 50 YTL'nin lafını ediyoruz. Yerli yatırımcılara fırsat vermiyoruzki yerli malının kalitesi artsın...

Gökhan ben senin yerinde olsam yağ değişimi yapardım, normalde 7500km en fazla 10000km'de yağ değişimi yapman gerekiyor zaten. İsterse 15000'lik yağ koysunlar. Eğer motor sağlığını düşünüyorsan doğrusu bu benim bildiğim..Zaten 7000 desin, al Mobil 1 , 0/40 yağını git yağını değiştir sonrada ekle bor power'ını :) Ben öyle yapıcam birkaç güne kadar..Hiç faydası olmazsa eğer ararım adamlara şikayetlerimi bildiririm, biri sorunca denedim işe yaramadı derim, bu bile yeterli. Ama az da olsa faydası olacağına eminim...

Dostum Kesinlikle Bu dediğine katılıyorum arabam 86 binde normalde 90 binde bakıma sokacaktım ancak bu silk gold cls diye birşey 150 bin km kendini koruyan bor motor katkısını koyduracağım 4 bin erken götüreyim bakıma magnetec 10-40 lık koyuyorum millet 15 binde değiştirilir diyor ama 10 binde bir değiştiriyorum istanbulda cok trafiğe cıkıyorum inanıyorum ki motor okadarda dayanmaz...Ayrıca bunun fiyatı 76 ytl sanal mağazalarda mevcut 200 olsaydı millet dnemek için özellikle alırdı şimdi ise yüzde 100 yerli olan ve boru birtek böyle katkı maddelerinde kullanan bir ülke olarak bu bilince varmamız lazım...tamamen yerli üretim almakta düşünmemek lazım beğenmeseniz bile aracınıza zarardan cok yarar veriyor, bozuk motorlara koymayın yeter... Bende deneyeceğim bunu saygılar
levent elmas

lelmas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.lelmas.com
Ben 10-40 castrol magnetec yarı sentetik kullanıyorum

Hehe Aytaç'ın dediği gibi, iş işten geçmiş zaten. Ama markasını bile bilemiyorsun işte gördüğün gibi. En güzeli ya kendin alacaksın yada özellikle istediğin markayı koyduracaksın. Yoksa varil yağlarına talim edersin. O rakamlar vizkoziteyi belirtiyor, baştaki rakam yani 5 yağ soğukkenki vizkozite, ikinci rakam ise sıcak haldeki vizkozitesi. İlk rakam iyi ama ikinci rakam düşük gibi. Yani fazla akıcı. Bir zararı varmı bilmiyorum ama Castrol Magnatec 10w40, Mobil 1 ise 0w40... Bunlarla kıyaslayabilirsin... Fiyatları yeni gördümde fazla uçuk geldi.. Castrol Magnatec 55YTL Mobil 1 89YTL Bauhouse'da. Hatta Ankara Sponsorumuz Opel Garage'da Mobil 1 75YTL. 140 YTL lik yağ görmedim duymadım. Tabi 4 litrelerden bahsediyoruz...

acaba arabam ilk çalıştırıgında tık tık tık diye sesler geliyor ama bir müddet sonra kesiliyor 10-15 dak sonra ben arabayı çalıştırdıktan sonra cok bekleyebilen birisi değilim evden cıkınca işe gitmek gerek eşimle gittiğim için beklememiyorum calıstır ve yola çık böyle kullanıyorum acaba 10-40 ı 0-40 olarak değiştrmelimiyim ne dersiniz? Acaba bu ses neden geliyor sizce sevgiler

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yerli yada yabanc1 farketmez bence. ben motorsilk i Doganda kullandigimda yag kaçirmaya baslamisti. Opele kulland1m yine aynisi oldu. sürtümnmeyi azaltp hasarli yerleri kapatinca kompresör artiyor ve en zayif noktadan motor yag kaçirabiliyor. Arabanizin motoru zaten iyi durumda contalar saglamsa kullan1n bence.
serkan

lelmas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.lelmas.com
Sonuç Paylaşımı;
Kullandım Aynen denilenleri yapmaya calıstım durdurdum biraz bekledim mtoor sogusun diye daha 1 saat önce bakımını yaptırmıstım arabanında , Neyse 80 dereceye kadar bekledim sonra hemen botor yagının kapagını actım içine iyice calkaladıktan sonra hemen boşalttım sonra tekrar arabayı calsıtrdım 20 dakika çalıştırdım hiç durdurmadan takriben 15 km gittim yarım saatten fazla calıstı ama sanırım birşey olmaz herhalde sonra kapadım kontagı sonra gece evime dönerken araba bir güzel çalıştı tekrar bakımdan dolayı değil bunu hep yapıyorum çünkü, motor gerçekten sessizleşti diyebiliriim ama hani o ilk tık tık sesleri sabahları gelmeye devam ediyor tek fark eskiden arabam giderken sürekli gelmeye devam ederdi şimdi cok kısa geliyor 1 dajikadan daha az bir süre sonra kesiliyor ayrıca stop etme olayıda geçti bujiler ve benzin filitreside değişti ya herhalde ondan dir diye ümit ediyorum!!! Ben arabamı cok süratli kullanmıyorum 3 binde vites değiştiririm simdi ise 3 bini geçtiğini bile anlamıyorum kimi zaman, Klima açık olduğu halde arabam sanki yarış arabasıymıs gibi basında direkt hızla kalkıyor yakıt tüketimim bundan dolayı arttı eskisi gibi devirsiz kullanamıyorum arabayı :) çünkü araba dediğim gibi birden kaçıyor.. Hissedebildiklerim bunlar umarım motorun koruma görevinide aynen bunlar gibi yerine getiriyordur Şahsen memnun kaldım Kesinlikle Tavsiye ederim... Arabam 86-87 binde idi.. ve 70 binde de carbonclean yaptırmıstım ozaman ondan da çok memnun kalmıştım acıkcası... Saygılar

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bor nnt koydum araca ilk farkedilen sessizliği artık kedi gibi mırıldanıyor:) ama yakıt için bişey diyemem henüz erken

opelbaba

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi dahaki yağ değişiminde bor koydur çünkü yağ değiştikçe borun da etkisi azalacaktır yani şimdi bor koydurup 15-20 gün sonra yağ değiştirirsen parana biraz yazık olur gibi geliyor.
Ya da yağ değişimini bekleme direk boru da koydur yağı da değiştir üzerinde çok düşünülecek bişey değil bence :D

Edmond

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:)) Allahını seven benm soruyada cevap versin... çatlamak üzereyim:)
Hocam, valla benim anladigim kadariyla 7000 km'den sonra koyarsan cok faydasini goremezsin. sifir yag ve sifir filtre ile kullanilmasi gerekiyor yazmislar cunku. Ayrica Bor'un surtunmeyi azalttigi bilimsel bir gercek. Uzay araclarinin kanat ve dis yuzeylerini borla kaplamalarinin sebebi atmosfer giris ve cikislarindaki havayla surtunmeyi azaltip isinma gibi olaylari cozmek zaten.

powersami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor silk

arkadaşlar motorsilkten başka bor diye sakın birşey arabanıza koydurmayın. motorsilk gerçek patentli bi üründür. herkeze tavsiye ederim mükemmel sonuç alacaksınız. bugüne kadar aldığım bütün araçlarıma koydum. bi keresinde karteri delmiştim yolda 1 gram yağ kalmamış motoruma hiç birşey olmadı. ve yakıt ekonomisi ve çekiş acayip artıyor en önemlisi de motoru 150000km korumasıdır. ve motoun hararet yapmasınıda önlüyor. 99 corsa 1.2 benzinli 1 depoyla 900km gittim uzun yolda araçta 5 kişi bagaj full hava 40 derece. istanbuldan-ölüdenize.