Motora Bor Koymak Istiyorum Yradm Lüfen...

• Konuyu başlatan Gökhan_55
  • Başlangıç tarihi

mybest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımın yağının değiştirdim ve borpower koydum ancak araç bor koyduktan sonra teklemeye başladı.Mesela yokuş yukarı çıkarken devirden hafif düştüğünde yada kalktıktan sonra 2nci 3 ncü vites sonuna doğru tekleme yapıyor 2 defa kadar silkeliyor.şimdi yağın değişme zamanını bekliyorum.tekrar yağ değiştikten sonra bu sefer bor power kullanmıcam bakalım düzelme olacakmı merak ediyorum.Araç Opel Vectra 97CD

Arkadaşlar daha önce yukarıdaki gibi yazdığım bor power dan kaynaklandığını düşündüğüm arıza buji kablolarında olduğu ortaya çıktı.
Konu ile ilgili daha önceki bilgi için özür diliyorum.

Ayrıca daha önce uzun yolda km de 0.13 krş yakan aracım bordan sonra 0.12 krş indiğinide ölçmüş bulunmaktayım.

Bor powerla daha mutlu günlere...

lelmas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.lelmas.com
Ben arabama 8 bin kilometre önce koydum ve hiçbir sorun yaşamadım motor silk denilen birşey koymuştum bembeyaz bir sıvı, akşamleyin arbayı bakım yaptırdım, sabah kalktıgımda arabay koydum ve epey ce bir kilometre yol yaptım bolca yapmakta lazımmış sanırım..ve çok memnunum arabamın performansından ziyade gelen bir ses vardı tıkırtı oda geçti haberiniz olsun....

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bor power'in ne işe yaradığını anladıkta...bu yağ katkılarının uzun vadede faydalı olmadığını düşünüyorum...hatta zararlarını duyuyorum...

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilenelim...

baroxian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bundan önceki golf 4 e motor silk koydum kurallara uygun motoru kucagıma aldım dikkat edin

okyanus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
444 nasıldır

arkadaşlar motor silk deneyimlere göre iyi sonuçlar vermiş. ben de 444 bor katkılı nano teknoloji motor koruyucu aldım ama daha kullanmadım. yağ değişim zamanında kullanacağım. 444 hakkında bir fikri olan ya da kullanan var mı??

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
ben Bor koydurmuş birisi olarak ... servisin nasıl koyduğunu sırayla anlatayım :)

öncelikle garantili BOR kullanın çakmaları felaket seviyede türemiş...
araca 10,000 bakımı yaptılar
filtreler motor yağı falan hepsi değişti normal olarak...
en son arabayı 15 dk çalışır bıraktılar...sonra stop edip Boru eklediler....

ben çok memmunum tavsiye ederim...

merdanozan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konunun tümünü okudum,yanlız aklımda şu hususlar soru işareti bıraktı;

-Bor katkısı tam olarak motorun neresine konuyor yağın konulduğu yeremi,bakımdan sonra yağın üzerinemi dökülüyor?

-Bor şanzıman katkısı ne işe yarıyor,kullanmak için aracın neresine konuluyor-dökülüyor (tabi eğer sıvıysa)?

-Bor katkısı dizel araçlarda da kullanılabiliyormu?

eğer cevaplarsanız çok makbule geçer,şimdiden çok teşekkürler.

Osmanlı1299

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ilmedavet.com
Kayseride özel servise sordum bu konuyu hiç gerek yok.
benzer katkılar zaten aracın yağında var dediler...
vesselam

timuti79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben koydum, dizelin sesi azaldı gibi ama ses olcumu falan yapmadigimdan bilimsel degil. bor power marka. Bi suru sertişfika falan almıslar, illaki faydalıdır diye dusunuyorum.