motorda hararet

rainman76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARACIN BU GÜNE KADAR OLAN SORUNLARI
1- HARARET SORUNU VARDI...conta ve motor blogu yamuldu sıcaktan yapıldılar
GÖMLEK HARİCİNDE MOTOR KOMPLE YENİLENDİ
2- SONRA MOTORA GİREN SUYUN DEVIR DAİMİNİ
SAGLAYAN AHTAPOT HORTUM CATLADI VE DEĞİŞTİRDİK
3- BİR KAÇ GÜN SONRA HARARET YAPTI (MEGER MOTORA SU GİRİYOR
MOTORUN CIKISINDAKİ MEME TIKANMIS... BU TEMIZLENDI SU AKISI
NORMALE DONDU AMA AKSAMINA TEKRAR HARARET YUKSELDI BUNUN SEBEBİDE
HAVASI ALINMAMIS OLMASI. HAVASINI ALDIK..VE 20 GUN NORMAL
OLARAK CALISTI.. 20 SER GUN ARAYLA 3 SEFER OLARAK
HAVASINI ALMAK ZORUNDA KALDIK VE HALEN BU SORUN DEVAM EDIYOR..
ARABA BIRAZ SIKISTIRILDIMI HAVA YAPIYOR.. hava yapıyor ama belkıde yanlış alıyoruz havasını.. motorun sol alt tarafından radyatöre giren bı hortum var onu cıkardıgımızda buhar cıkıyor. suyu eklemeye baslayınca ordan su gelene kadar eklıyoz depodan .. su gelınce baglıyoz. 20 gun sorun yok sonra yıne durduk yere hararet yukselıyor aynı yerdi sokunce yıne buhar cıkıyor su yerine yanı hava yapıyor .aynı ıslemı yapınca yıne sorun yok .. bu sorunu nasıl cozebılırız.bu konuda bılgısı olan varmı yukarda arabamın basına gelenlerı yazdım

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş hava olayı olmaz bunlar daha antıfırızı eklerken kendısı alır havasını.. conta yanık alabılır hava basıyor gıbı bı halı var senın aracın cunkı ahtapot felan patladıgına göre.. sanırım kapakta veye blokta bıraz çap var... sen genede herşeyden önce bı termostata degıste işi garantıye al

rainman76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün baktırdım

cevabın için tesekkür ederim... bu gün baktırdım..senin dediğin gibi kendi kendisine havasını alması gerekiyormus... ve tek sorun radyatörden cıktı.. tıkalıyımıs..yenisiyle değiştirdim.. su an bir sorunu yok.. 1 hafta boyunca test edecegim. bakalım aynı sorunu yapacak mı... bi daha motor conta yapma olayına girmek istemem cunku ... tekrar tesekkürler cevap yazıdgınız için..