Motordan Dikiş Makinasi Gibi Ses çikmasi

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Bazen rampa yukarı çıkarken aracı biraz zorlayınca (4. vites 100-120 gibi) motordan dikiş makinası gibi bir ses geliyor. Bu viteste iken oluyor denedim. Vites boşta iken kesinlikle böyle bir ses yok. Bu normal mi? Arasıra düz yolda da oluyor. Düz yolda hafif bir çıtırdı gibi geliyor. Sanki pistonlara ufak bir tel parçası değiyormuş, yada pistonlar üst kapağa hafif değiyormuş gibi bir ses. Benzer bir olay başına gelen var mı?

opelG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sibop ayarlarina bir baktir derim motor ust kapagini acip ufak bir ayar cektilermi daha o sesi duyamassin servis haric kucuk bir tamirci bile yapar,kolay gelsin.

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Rolantide çalişirken De Ses Geliyodu Ama çok Fazla Deil Triger Bilyasi Bozulmuş 100 Bin Bakiminda Triger Kayisi Bilyalari Degişti Ses Gitti.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelG' Alıntı:
Sibop ayarlarina bir baktir derim motor ust kapagini acip ufak bir ayar cektilermi daha o sesi duyamassin servis haric kucuk bir tamirci bile yapar,kolay gelsin.
kardeş vectra b de sıbop ayarı ne gezer!! otomatık sıbop bu.. kardeş fıncanları bı kontrol ettır.. belkı bırısınde sorun vardır.. yagını fılıtresınıde yenılletır

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelG' Alıntı:
kardeş vectra b de sıbop ayarı ne gezer!! otomatık sıbop bu.. kardeş fıncanları bı kontrol ettır.. belkı bırısınde sorun vardır.. yagını fılıtresınıde yenılletır

kullaniciadi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir başka Motor ses olayi.Dikiş makinasi benzeri..

ismail_budak' Alıntı:
Bende Rolantide çalişirken De Ses Geliyodu Ama çok Fazla Deil Triger Bilyasi Bozulmuş 100 Bin Bakiminda Triger Kayisi Bilyalari Degişti Ses Gitti.

Corsa C 1.0 var bende 2004 38000 binde araç boştayken dikiş makinasina benzeyen bi ses geliyor ,hafif gaz verdigimde yada viteslerdeyken sorun yok.Yaglama ile ilgili bi sikinti olabilirmi yada buyuk bi probleme yol acarmi ? Bi arkadasş triger bilyasindan bahsetmiş boyle ise maliyeti çok olur mu off off biktim walla :)

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullaniciadi' Alıntı:
Corsa C 1.0 var bende 2004 38000 binde araç boştayken dikiş makinasina benzeyen bi ses geliyor ,hafif gaz verdigimde yada viteslerdeyken sorun yok.Yaglama ile ilgili bi sikinti olabilirmi yada buyuk bi probleme yol acarmi ? Bi arkadasş triger bilyasindan bahsetmiş boyle ise maliyeti çok olur mu off off biktim walla :)
EGER SENİNKİDE TRİGER BİLYASINDANSA BİLYA DAGILIRSA ÇOK BÜYÜK MASRAF AÇAR ARABA KAÇ BİNDE ZATEN TRİGER DEGİŞMESİ 90-100 BİNDE FALAN OLUYO ÖMRÜ OKADARMIŞ.FAZLA PARA DEİL.BEN YAPIRDIGIMDA ARABADAKİ BÜTÜN FİLİTRELER BUJİLER TRİGER SETİ 150 MİLYON TUTMUŞTU HEPSİ PARÇALARIN.SANAYİDEN ALDIM GM MARKA.AKSATMAYA GELMEZ BİLYA DAGILIRSA EN AZ 2 MİLYARLA KURTARAMAZSIN.

kullaniciadi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ismail nerden almiştin bu seti. filltrelerden kastin bakım için gerekli olan malzemeler mi bunlar ?

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 levent sanayi mahallesindeki murat opel den erdoganlar full servistede yaptırdım.benzin hava yag polen filitresi 4 tane buji triger kayışı ve bilyaları bide v kayışı aldım ampul falan 180 milyon verdim.yinede ilk önce bi baktır neyi varmış

arf68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:

sana katılıyorum fincanlardan büyük ihtimalle ama ben eski arabamın kileri değiştirmeme rağmen yinede biraz o ses geliyordu