Motorin ve Benzin Nerden Alınmalı (Nereden Alıyoruz)??

Hangi Akaryakıt İstasyonu???

• BP

Oy: 39 13.3%
  • OPET

Oy: 76 25.9%
  • SHELL

Oy: 112 38.2%
  • PETROL OFİSİ

Oy: 40 13.7%
  • TOTAL

Oy: 21 7.2%
  • DİĞER

Oy: 5 1.7%

• Kullanılan toplam oy
    293

BATTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankarada sheel veya po tercih ediyordum en ucuz onlardı yolumun üstünde yakıt kalitesinde bi fark görmedim aygazın euro lpg sinide kullandım daha pahalıydı ama aynı km ve aynı performansı verdi, yani pahalı gaz bence gereksiz. 2 yılda 60 bin yol yaptım daha sonra gaz sisteminin bakımını yaptırdım filtreleri söküp baktılar ve değiştirdiler fakat temiz çıktı yani kirli gazada pek rastlamadım diyebilirim. benzi yada mazotta olduğu gibi kirli yakıt olasılığı pek yok sanki.

DJHAKLY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen herkes shell demiş te ben bir defasında gece shelden benzin aldım az kaldı benzinlikten bile çıkamayacaktım. araba hemen yekinmeye başladı. ondan sonra da bu yekinme başıma musallat oldu. benzin az kalınca 1 ve 2 viteslerde yekiniyor. benzini nerden alırsam alayım. genelde de po kullanıyorum. ama opetten 1 defa aldım hoşuma gitmişti.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aman dikkat!!!

Bence markadan çok yakıtın alındığı istasyonun geçmişine bakmak lazım. Ben dizele başlamadan önce ankarada küçük çaplı bir anket yaptım böylece herkesin tavsiyesi olan bir bayiden 3 yıldır sürekli depoyu fullüyorum, çok şükür başım ağrımadı adamlar kağıt mendil bile vermiyorlar ama benim için önemli olan katkısız temiz yakıt.
Shell den şaşmıyorum ama bayisi çok temiz bir yer olduğu için zorda kalırsam eurodizel alarak riske girmemeye çalışıyorum

lasthell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı aldiğimdan beri opet ultra eurodizel aliyorum, her aldiğimda mutlaka fişini aliyorum ve opet cartimdan da geçiriyorum.. çünkü dizel araba kullaniyorsaniz aldiğiniz istasyon önemli. akaryakıt ile ilgili bi sorun çikarsa adamlara çökebilirim enazindan :) Shell'ide çok tavsiye ediyorlar hiç denemedim ama 1 depo opet ile 1 depo shell'in km olarak çok fark edeceğini sanmıyorum. hem opet hemde shell kullanipta kıyaslama yapan arkadaşimiz warsa, yorumlarini yazsin ona göre değerlendirelim bizde

shell 'in yakıtı performans olarak opetinkinden çok daha iyi arabanın çekişi bile artıyor ama yakıt daha çabuk bitiyor
opetin yakıtı araca daha uzun mesafe yaptırıyor
ben halen daha karasızım bir shell den alıyorum , bir opetten :)