motoru yaptiriyorum acil degerlendirme!

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustan ve galericin km si dusurulmus dedi ve bilerek mi aldın?

soruna söyle cvp vereyim servistede km 150000 cikti.aracin görünürde sorunu yok olarak aldim fakat elimde patladi.hatta ustam motor iyi dedi su an bir müdahaleye gerek yok dedi ama olunca oluyor iste

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi bir ustaya yaptırıp binin bence, şimdi bu arabayı zararına satsanız yeniden alacağınız arabanın da büyük ihtimal kilometresi ile oynanmış olacak tekrar aynı sıkıntıları yaşama ihtimaliniz de olabilir. türkiye şartlarında dizel araçların %70-80 i bu şekilde. özellikle fiesta, corsa gibi dizel araç almak daha riskli.

evet arac alirken bazen gözden kacirdigimiz detaylar oluyor haklisiniz.pazartesi bakalim durum ne olacak o zaman olan biteni paylasicam burda hepinize tesekkürler ilginiz icin arkadaslar.görüsmek üzere.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benzinli olsa gözü kapalı yaptır derim ama dizel araç 5000 lirada yedirsen yemem demez.sat kurtul

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor bitmek üzere yarin aksam marsa basicaz gibi.aslinda biyerde iyide oldu motor sifirlaniyor.yaptiran arkadaslar bilirler sahsen ben yapilmis motor diyince burun kiviriyordum ama öyle degilmis.gercekten piril piril bir motor harika bisey ve en önemliside motoru siz biliyorsunuz acabasi yok kafa rahat.toplam maliyeti 2800 oldu.tabi burda ustaninda cok farki var vidasina kadar hersey tinerle temizlendi.zaten blok ici komple sifirlandi zincir seti yag pompasi yag sogutucu subaplar ve konple contalar daha sayamadigim bircok parca özenle yapildi.servise gitseydim sanirim en az 6-7 binden asagi cikamazdim.resim ekliycem beni yakan pistonun resmi arkadaslar resime dikkat edin piston kenarinda cukur var motora yagi basan o olmus zaten ariza aninda o göz calismiyordu.segmnalar dümdüz olmustu.resim ekliycem daha

Ekli dosyalar

• Fotoğraf0184.jpg
    Fotoğraf0184.jpg
    93.3 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleme:

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde arkadslar motor sifirlandigi icin ben km de sifirlamak istiyorum.kesinlikle yanlis anlamayin lütfen arbayi satmaya hic niyetim yok bu kadar masraftan sonra ama sifir motor homurdanirken km saatinde hala 115000 görmek moral bozmaktan öte bi ise yaramaz bu konuda düsüncelerinizi almak istiyorum saygilar.

vcorvetttte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Binecekseniz benim size tavsiyem Sandık Motor almanız Bütün herşeyi ile yeni olsun sonrada eski motorunuzun üzerindeki parçaları temizleyip sağlam olanları tek tek satın.
Biz arkadaşa yaptık 2.0 vectra motoru aldık 5.800 TL eski parçaları ikinci el olarak internete koyduk sonra 3-5 ay satılan satıldı sonra kalanları çıkmacıya sattık toplamında motorun bize maliyeti 3.000 gibi birşey oldu ama şöyle söyliyim orjinal komple herşey sıfır ve trigerine kadar elektrik tesisatına kadar sıfır oldu benimde başıma birşey gelse aynısını yapcam

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hazır o kadar yaptırmışken egr yi de iptal ettir ki piston bir daha o hale gelmesin

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Binecekseniz benim size tavsiyem Sandık Motor almanız Bütün herşeyi ile yeni olsun sonrada eski motorunuzun üzerindeki parçaları temizleyip sağlam olanları tek tek satın.
Biz arkadaşa yaptık 2.0 vectra motoru aldık 5.800 TL eski parçaları ikinci el olarak internete koyduk sonra 3-5 ay satılan satıldı sonra kalanları çıkmacıya sattık toplamında motorun bize maliyeti 3.000 gibi birşey oldu ama şöyle söyliyim orjinal komple herşey sıfır ve trigerine kadar elektrik tesisatına kadar sıfır oldu benimde başıma birşey gelse aynısını yapcam

cdti motorların sıfırı 12bin tl civarında ve bildiğim kadarıyla içinden turboda çıkmıyor.. o söylediğiniz benzinli için mantıklı olabiliyor

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yaptırdım 10.000km dedi tekrar bozuldu yapan usta KONYA/KARMEN otomotiv
tekrar yaptırdım ona usta parası vermeden diger paralarını vererek ama bu seferde eskisi gibi olmadı rezil rezil biniyorum bence sat öyle gitsin ama garantili bir şekilde servise yaptırırsan bilemem

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yaptırdım 10.000km dedi tekrar bozuldu yapan usta KONYA/KARMEN otomotiv
tekrar yaptırdım ona usta parası vermeden diger paralarını vererek ama bu seferde eskisi gibi olmadı rezil rezil biniyorum bence sat öyle gitsin ama garantili bir şekilde servise yaptırırsan bilemem

bu işin %99u işçilik fabrikadan yeni çıkmış gibide olur eşek gibide... Birde herkes kendi güvendiğini ustasına götürür ama iş sadece güvendiğiniz ustayla bitmiyor rektifiye firmasıda çok çok iyi olmalı..Usta sadece demontajı ve montajı yapar asıl önemli işi ise bu firmalar.. Bu yüzden ben her zaman böyle işlemlerin büyük şehirlerde yapılmasını tavsiye ediyorum.. Mesela ist. anadolu yakasında şahin rektifiye diye bir firma var fabrika gibi duvarları ödülden ve sertifikadan geçilmiyor..