motorulu taşıtlar vergisi affı

HK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kacagidiyo.com.tr
5 adet motorlu taşılar vergim vardı geriye dönük ödemem gereken bu gün yatırmak için vergi dairesine gittim yakın bir arkadaş var vergi dairesinde
biraz daha beklememi söledi af çıkıyır diye
söylediğine göre geçikme faizleri iptal oluyor ana borç 18 eşit taksit yapılıyormuş(meclis alt komisyonunda kabul edilmiş genel kurul onaylarsa yasalaşacakmış) benim için faiz alınmasa yeter bir adet mtv vergim çıkmış oluyor benim durumunda olan arkadaşlara duyurulur !!!

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda fazla birşey demek istemiyorum, vergisini günü gününe ödeyen vatandaşa haksızlık olmuyor mu bu? bende ödemeyeyim, sallayayım, nasılsa af çıkar, faizsiz, hemde 18 taksitte öderim , bence haksızlık

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda fazla birşey demek istemiyorum, vergisini günü gününe ödeyen vatandaşa haksızlık olmuyor mu bu? bende ödemeyeyim, sallayayım, nasılsa af çıkar, faizsiz, hemde 18 taksitte öderim , bence haksızlık

Aynen sana katılıyorum, birde ben ay sonu kuyruk oluyor diye ayın ilk haftası yatırıyorum. Ama ne desek maalesef boş. :(

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı değiştirmeyeceğimi bilsem hiç yatırmam satarken sorun oluyor, nasıl olsa bu ülkede çevirmelerdende bişekilde geçiliyor.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz hemen ödüyoruz borçlu kalmıyalım diye
ödemeyin enayimisiniz demekten başka bişey değil bu :mad:

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada konuyu araştırdım ve Mali Müşavirimize de danıştım, ödenmiş faizlerin iadesi tamam ama Motorlu Taşıtlar Vergisinde taksitlendirme olmuyormuş.MTV vergisi kanunda bir madde ile taksitlendirme yapılmaz deniyormuş.Taksitlendirilecek borçlar MTV dışında farklı vergi borçları...

Son düzenleme:

nakayama

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger af cıkarsa benımde 3 tane var

elze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ülke ne zaman dürüstlüğü cezalandır mamiş ki?
Bunu unutmuşlardı , Allah tuttuklarını altın etsin.

Ferra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Noktasına virgülüne kadar katılıyorum. Eğer biri yazmasaydı önce ben bunları yazacaktım. Ben zamanında gidip son param bile olsa mutlaka yatırıyorum, sonra yatırmayana af.... Oh... Büyük haksızlık bence de...

Bide duyduğuma göre daha önce faiziyle yatıranlar dilekçe vermeleri halinde faizleri de geri iade alacaklarmış. Buna ne buyurursunuz...?