Muayeneden Tek seferde Geçen Vectra B

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye bu kadar gözünüzde büyütüyosunuz bu muayeneyi arkadaşlar.

muayeneden kusursuz geçmesi arabanın çok iyi durumda olduğunu ispatlamıyor ki,
trafikte güvenliği tehlikeye düşürmemesi için belirlenmiş noktalar kontrol ediliyor sadece.

bisürü dökük hacı murolar falan da var muayeneden geçen.

Eskikasa kardeşim, ben bu muayeneyi gözümde büyüttüm, çünkü yeterince geçemeyen ve 3-4 seferdir geçemeyen adam gördüm. Esnaf olduğum için zamanım kıymetli, randevulu bile olsa muayeneye ekstra 1 sefer daha gitmek benim için 2-3 saatlik bir kayıp demek.
Ayrıca muayeneden geçemeyen ve hurdaya ayırmak için işlem yaptıran 100 lerce eski aracın işlemlerini bizzat Trafik Tescil deki arkadaşım yapıyor. En azından İzmir özelinde bi dolu muayenede takılan eski araç olduğunu biliyorum.

Not: TÜVTürk Alman markalarına torpil geçiyor daha kolay vize veriyor diye bi söylenti var, ne kadar doğru bilemem ama İzmir 4. sanayideki ustaların çoğu bu kanıda. O yüzden Opelciler olarak şanslı sayılırız. ;)

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 1 seferde gectim hemde beyaz farlarla xenon hehe:) ama aracıma kendimden bile cok bakıyorum buda var yani :) yer ismir :)

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir arabanım bakımları düzenli yapılıyorsa, bakımı yapan yer de bunun üzerinde duruyorsa muayeneden geçmek için yapması gereken ekstra hiçbir şey yoktur. bunların arabanın yaşı ile ilgisi yoktur. fren sistemin düzgün tutuyorsa, süspansiyon sistemi düzgün çalışıyorsa, farlarının ayarı düzgün ise, lastiklerinin durumu iyi ise (ki bu saydıkların zaten trafikte güven içerisinde seyretmek için gereklidir) zaten muayeneden geçememek için bir gerekçe yoktur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Artık sahibinden.com'da da görürüz bu cümleleri, değerini arttırır belki aracın :D

:D:D
2.el satışta muayeneden yeni geçmiş olması avantaj tabi. ama arabayı, markayı üstün kılacak bişey de sayılmaz.
Sürücülerin birçoğu TÜV muayenelerinin sıkı, fazla detaylı olmasından yakınırken, sorunsuz geçilen bir muayene sonucunda kendilerine verilen belgeyi "İSO-9001 veya TSE belgesi" gibi gururla kullanmaları gerçekten çok ilginç.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende tek seferde geçenlerdenim:) Plakaların kenarı kesik diye hafif kusur yazmışlar:)

Ben tek seferde geçtim, bir yakınım 98 Passat'la gitti, fren hortumlarını değiştir deyip yollamışlar:) Bana sen nasıl geçtin, senden bişe istemediler mi deyip çıldırdı :) (Kendisi Passat sahibi olduğu için bizim Vectra'ları ezik görüyordu:), baktı olmayacak şimdi o da Vectracı oldu; 2.5 V6 :))

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eskikasa kardeşim, ben bu muayeneyi gözümde büyüttüm, çünkü yeterince geçemeyen ve 3-4 seferdir geçemeyen adam gördüm. Esnaf olduğum için zamanım kıymetli, randevulu bile olsa muayeneye ekstra 1 sefer daha gitmek benim için 2-3 saatlik bir kayıp demek.
Ayrıca muayeneden geçemeyen ve hurdaya ayırmak için işlem yaptıran 100 lerce eski aracın işlemlerini bizzat Trafik Tescil deki arkadaşım yapıyor. En azından İzmir özelinde bi dolu muayenede takılan eski araç olduğunu biliyorum.

Not: TÜVTürk Alman markalarına torpil geçiyor daha kolay vize veriyor diye bi söylenti var, ne kadar doğru bilemem ama İzmir 4. sanayideki ustaların çoğu bu kanıda. O yüzden Opelciler olarak şanslı sayılırız. ;)

vakit gerektiren iş olması ve bir defa da halledilebilmesi tabi önemli de, hani taş gibi arabam var bak bi seferde geçti, opel olmasa zor geçerdi gibi anlaşılan yorumlar var da o sebepten dedim.
demek istediğim muayeneden geçmek arabanın kalitesi hakkında fikir vermiyor. reno9 da aynı kriterlerle kusursuz geçebiliyor, s600 de :rolleyes:

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle, kriterleri bildikten sonra Hacı muratı da geçirmek sorun değil.

ÖNEMLİ NOT: Ben Aracıma ISO belgesi aldım diye değil, 12 yaşındaki aracıma mutlaka bi kusur bulurlar, bi defa daha gitmem gerekir diye bir beklenti içinde olduğumdan, mutluluğumu paylaşmak adına bu konuyu açtım. Yoksa Almanya da yaşadığım dönemde TÜV ten 2. el lastik alıp, aracı türk arkadaşların atölyesinde üstünkörü toplayıp çok araç geçirdik.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TÜV'den geçmek bir ölçü değilki. Şehire, istasyona hatta güne ve saate göre değişken kriterleri olan; araç marka modellerinden, orijinal hallerinden bihaber elemanlar çalıştıran yerler malesef. Geçmek geçmemek çok anormal durumlar olmadığı sürece şansa veya oradaki elemanın psikolojisine kalmış. Bende en ufak sorun olmayan aracımla yaşananları anlatayım madem. Emniyet kemerleri ağır kusur olarak çıkmış. Sebep ? kemerler yerlerine takılı vaziyette girilecekmiş muayeneye kendileri takıp bakamıyor sanki. İkinci kusurda "egzos borusu boşta" . Halbuki arabanın orijinali öyle ve boşta değil :D Ayrıca spoiler'a takmışlar onuda bu aracın orijinali böyle diyerek geçiştirmişler, o konuda da bilgileri yok ne yazıkki :D Dediğim gibi oradaki elemanın keyfine kalmışsınız tamamen. Dahada TÜV muhabbeti yapmanın bir anlamı yok Savaş abinin de dediği gibi "İSO-9001 veya TSE belgesi" gibi düşünmek çok saçma...

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ÖNEMLİ NOT: Ben Aracıma ISO belgesi aldım diye değil, 12 yaşındaki aracıma mutlaka bi kusur bulurlar, bi defa daha gitmem gerekir diye bir beklenti içinde olduğumdan, mutluluğumu paylaşmak adına bu konuyu açtım. Yoksa Almanya da yaşadığım dönemde TÜV ten 2. el lastik alıp, aracı türk arkadaşların atölyesinde üstünkörü toplayıp çok araç geçirdik.
"Sürücülerin birçoğu TÜV muayenelerinin sıkı, fazla detaylı olmasından yakınırken, sorunsuz geçilen bir muayene sonucunda kendilerine verilen belgeyi "İSO-9001 veya TSE belgesi" gibi gururla kullanmaları gerçekten çok ilginç."

Ben yukarıdaki yorumumu sizin için yapmadım. İnsanlarımızın işine gelmediği zamanlardaki isyanını vurgulamak istedim. İnternetteki araç satış ilanlarına bakarsanız ne demek istediğim daha iyi anlaşılır. Herşeyi yasalara uygun olan bir araç neden TÜV muayenesinden geçmesin ki? Değil 12 yaşında 50 yaşındaki bir aracın bile TÜV muayenesinden geçmesinin tek nedeni sahibinin yasalara, insan hayatına ve aracına olan duyarlılığı değilmidir? Almanya'da yaptıklarınızla TÜV yetkililerini mi yoksa kendinizi mi kandırdınız? Keşke yorumunuzdaki o talihsiz son cümleyi hiç yazmasaymışınız.