Müşteri memnuniyetsizligi‏ (vestel)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
arcelikten aldığımız çamaşırmakinesi ve derin donduruyucu arıza yapınca 0 ı ile değiştirdiler biri 5 biri 3 yıllıktı garantisi dolmuştu.
anjelic :D:D
bizimde basımiza gelmiştı arcelık 5040 buzdolabi no forst elektronık oldugu ıcın arıza yapmıstı 6 sene evvell garatısı bıtmıstı yeni fabrıka hatasi dedıler aynısını verıyolardi biz ufak bır farkla 2 ust model almıstık avrupasını magdur etmediler o yuzunden memnun kaldık arcelikten:D:D
musteri memnuyeti önemli bu yuzden beyaz eşya arcelık bızım ;)

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı Arçelik

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde 72 ekran tüplü vestel tv var gri renkli falan.. bence harika bi televizyon..
lcd lerini bilemem...

yine tv alcak olsam aynından alırım

crew chief

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektronik ve beyaz eşya şans işi her marka için geçerli.birde anlayışlı servis

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektronik ve beyaz eşya şans işi her marka için geçerli.birde anlayışlı servis

aynen katılıyorum. ŞANS İŞİ.
Birde bu vestel olayı madem bu kadar kötü neden sadece bu mail var meydanda. Bence bu mail düzmece. (Vestel de çalışmam bi çıkarım yok)
Ama Arçelik için şunu söyleyeyim: Arçelik yıllarca Türkiye fabrikalarında yurdışı firmaların 2. el bantları satın alıp lisanslı üretim yaptı. Bunu Arçelik'in fabrika müdürleri servisler hepsi biliyor. Mesela Arçelik çamaşır makinesi, ilk çıkardığı bulaşık makineleri, Bosch firmasından lisans anlaşması ile alınan modellerdir. Hazır üretim bantları aynen Avrupa fabrikalarından sökülüp burda kurulmuştur. Bu altyapıda yetişen fabrika personeli, mühendisler v.b. lisans süreleri dolunca yeni tasarımları hakkıyla yapmıştır, ve sonunda düzgün ürünler çıkmıştır ortaya.

Diğer yandan Vestel fabrikası batmak üzereyken Ahmet Nazif Zorlu tarafından satın alınmış, yeniden ayağa kaldırmak için trilyonlar harcanmıştır. (Zorlu grubu tekstilcidir, elektronikle bundan önce hiç bir ilgisi yoktur) 10 küsur yıl sonra geldikleri bu nokta (bu derece çok yabancı firmanın piyasaya yeni girmiş olduğu düşünülünce) bence çok iyi sayılır. Servis sorunları her markada vardır, servis işi zamanla çözülecek bi olaydır. Kadrolar oturdukça fabrikada üretim kalitesi yükselir, servis personeli eskidikçe Servis kalitesi de yükselir. Bu geçiş döneminde bu tip sorunlar çıkabilir.

Tek sorun bu geçiş döneminde hakim firma olan Arçelik gibi şirketlerin el altından desteklemeleri sayesinde Vestel hakkındaki olumsuzlukların abartılması ve halk arasında imajın düşürülmesidir.

Bu arada Arçelikle ilgili memnuniyet hikayelerinin ardı arkası kesilmemiş. Kendi evimde olmasada Kayınpederimin evinde bütün elektronik eşyalar (uydu alıcı DVD player TV dahil) Vestel markadır. Hatta Telsiz telefonu bile vestel den kullanıyor, ama daha hiç biri servise gitmedi.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
72 ekran vestel tv miz var 10 seneyi geçmiştir heralde ama sapasağlam hala. :D Bozulsa lcd alıcaz bozulmuyor meret :D Birde arçelik buzdolabımız vardı dolabın garantisi bittikten bi kaç yıl sonra arıza yaptı servis geldi adam dolabın kapağını açtı seri numarasına baktı dolabı değiştiriyoruz dedi. Dolap zaten küçük geliyordu hazır değişirken bi büyüğünü almıştık :D

korayhayirli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuhhh ne sövmüş bee :D

bizde tvsi var vestelin yıllardır kullanıyoruz hiçbir sorun çıktığını da hatırlamıyorum yav.. bu elektronik işi şans işi biraz da..