Navi 600'ü Navi 900'e Güncelleme Rehberi (3D Maps,Speedcams etc.)

arjin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar navi 600 cihazımızı navi 900e güncelleyerek 3D harita görünümüne,hız kamera uyarısına ve tema değişimi için hazır hale getiriyoruz.Bu konuda navi 600 güncelleyeceğiz ve 3D haritalara sahip olacağız.Hız kamerası ekleme ve tema değiştirmeyi başka konuda anlatacağım.

İhtiyacımız Olanlar:
1 Adet boş fat32 biçiminde formatlanmış usb bellek
1 Adet boş CD-R Cd

1-Öncelikle Linklerdeki Dosyaları İndiriyoruz.

https://www.dropbox.com/s/wvnhsq4kazvwxaj/migrate_600to900.zip

https://www.dropbox.com/s/na797lj1alkewog/navi_600_900_rus_fix.rar

2-Ardından ISO dosaysını CD-R'a yazıyoruz.(free iso burner kullanablirisiniz yada başka bir tane ancak yavaş yazmaya önem gösterin)

3-Dosyaları zipten çıkarın ve DNL klasörünü usb belleğinizn ana dizinine kopyalayın.

4-Arabaya binin Naviyi açın.(kontağın açık yada kapalı olması önemli değil)

5-SD kartı çıkartın.(Bu Önemli!!!)

6-Usb belleği takın (takınca güncelleme var diye uyarı veriyor) gelen uyarılara onay verin ve kurulumu başlatın.

7-%80 civarında(daha erken de olabilir) hata vericek,bu tamamen normal ve beklediğimiz bir şeydir korkmaya gerek yok devam ediyoruz.(Eğer kendi kendine kapanırsa açıldığında Bootloader ekranı gelicek ve CD-R isteyecek,CD-R'ı takıp devam edin)

8-Usb belleği çıkarıyoruz,CD-R'mızı takıyoruz ve Navi'yi kapatıp açıyoruz.

9-Açıldığında Bootloader ekranı gelecek ve yüklemeye başlayacak.(Yaklaşık 8 Dakika)

10-Yükleme bittikten sonra yeniden başlatmak isteyecek,bu noktada CD-R' çıkarıyoruz ve yeniden başlatıyoruz.

11-Açıldığında SD kartı takıyoruz ve navigasyonun yüklenmesini bekliyoruz.

12-Usb belleğimizi takıyoruz ve SD kartı çıkartıyoruz bu sefer %100 yüklenecek.

13-Yükleme bittiğinde yeniden başlatmak isteyecek,yeniden başlatıyoruz ve usb belleğimizi çıkarıyoruz.(Bir kaç kere yeniden başlatabilir veya açılması normalden uzun sürebilir bu gayet normal bir durum)

14-SD kartı takıyoruz ve işimiz bitiyor artık Navi 900 sahibisiniz ve 3D harita görünümüne sahipsiniz.(Eğer ayarlarda harita görünümünde 3D görünümü bulamazsanız ve her şey aynı ise hiç bir şey değişmemiş ise işlemi en baştan bir daha yapın bu sefer olacaktır)

L47Q7j.jpg

Bülenttncl

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım, bende navi 600 var ama sd kartım yok. Nasıl tedarik edebilirim. Bana yardımcı olabilirmisin

erdi1212

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam ben 2017 harıta aldım sizde hiç mi yok eskı mı var

ben farli kaynaktan yukledım suan youtube ye yukluyorum navi 600- 900 e guncelledım

erdi1212

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
https://www.youtube.com/watch?v=CiQsWhKVDbE&t=706s

dln klasöru sadece navıgasyon ıcındır bunu flas bellege atar ve takar ısenız navıgasyonu guncellersınız herhangı bır kart degısıklıgı yaparsanızda bunu yaparak kartı kullanabılır sınız . diyelim kı guncel harıta aldınız calısmaz ıse bu kartı takıp dln klasörunu flas bellege atın guncellemeyı yapın kart calısacaktır yınede rısklı bır ıslemdır guncelleme yapar ıken arac ile oynamayın sadece yuklemesını bekleyın