Ne Kadar Saygiliyiz?

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya aslında olayı kapı sesinden kurtarsak iyi olur bence çünkü kocaistanbulda bir kapının sert çarpılmasından çok geceleri izin olmadığı halde vakitten tasarruf diye beton döken inşaatlar, başıboş köpekler, bunlar çok daha fazla kişiyi rahatsız ediyordur mutlaka. bu kapı olayından muzdarip abimizin mahallesinde sinir olduğu biri var muhtemelen. (gececi biri falan belki) eve yalıtım yaptırmaktan başka çözüm istanbulda gereksiz ikamet eden nüfus için fazla bence. artık geneli değil kendini ve çevreni korumak geliyor sadece elinden insanın. malesef!
aslında bu kapı olayını okuyunca aklıma geldi böyle bir konu açmak.amacıminsanları duyarlı olmaya davet etmekti.görüyorum ki bir çok kişi benim gibi gürültüden rahatsız.eki ne yapabiliriz diye hiç düşündükmü.bir kişiyi duyrlı olmaya davetsek ve bunda başarılı olsak ve o kişide bir başkasını bu şekilde kazansa,sizce zincirleme bir olay elde edebilirmiyiz??

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yapmıyorum saygısızlık ama genç bunlar hoşgörmek lazım 2 sene sonra istesende yapdıramayacaksın zaten . ben karışmam hepimiz genç olduk.

ondernet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hersey savgı we sevgi çercevesinde yapıldığı sürece zewk werir insana diye düşünüyorum bendede abartı egzoz war ama gece mahalleme girdiğimde dewirli we gayet sessiz olmaya özen gösteriyorum bugünekadar kimse sikayette bulunmadı ama allah war bazı dengesizleride uyarınca iyce yoldan çıkıyolar inadına yapıyolar

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de jsv vanalı egzos var gece çok gelirsem mahalleye susturucusunu takıyom yeterki güzel komşularım uykularından uyanmasınlar:)

MYWAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EE BENİM MOTOR WAR ONU NAPIM BEN HİÇ GAZA BASMA ÖTER WALLA
:kop: :kop: :) :D

haydarman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her zaman aynı hareket bana yapıldığında ben ne yapardım diye düşünmek lazım....bencil olmayacaksın birazcık düşünce saygıyı beraberinde getiriyor zaten...

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bukadar dolmuş (gereksizce dolmuş) bir şehirde hangi türden insana netür saygıyı öğreteceğiz. Ben yapmiyim sen yapma bölemi olacak. Ya arkadaşlar burada yazı yazan insanların çoğu zaten başkaları saygısız diye saygısızlık yapmayacaktır zaten insanlara saygı gösteriyordur. Hiçbir saygısı olmayan insan için ne yapılabilir. Herkesin saygı kavramı zaten okadar farklı ki. Hiç ama hiç kusura bakmayın yapacak bişi yok bu konuyla ilgili herkes kendinden ve daha da önemlisi yetiştirdiği çocuktan sorumlu. öyle insanlar varki sokakta biliyorsunuz, bunlar birde çocuk yetiştiriyorlar. Ahlak ve terbiye konusunun yıllardan beri sürekli bir bozulma içinde olduğunu kim inkar edebilir? Daha da kötü olacak gerçek bu.
Ya adam karşıdan karşıya kırmızı ışıkta geçerken ve de yola bakmazken adama korna çalıyosun adam yolun ortasında duruyo ve dönüp bön bön sana bakıyo, bazısı da silahlı çıkarıp havaya yada topuğa sıkıyo. Uçurum var istanbulda yaşayan insanlar arasında. Herkes kendine göre normal.