Nokian'ı övdüler. Nokian WR D3 aldım.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
195/55/16 corsanın lastikleri fabrikasyon gelenler. ama çok sıkıntı ebat. fiyatlar abartı şekilde yükseliyor.
biz o yüzden 205/55/16 geçtik. arabayla ralli yapıyoruz resmen yol tutuşu baya arttı.
michelin mi nokian derseniz. Sağlamlılık konusunda michelini yerden yere vururum tam bir asfalt lastiği. ama nokian mükemmel ötesi lastiktir. Genelde sert araba kullanan şahıslar iyi bilirler nokian'ı...

205/55/16 ya geçtik derken? Jantlar beraber mi? Yoksa 195/55/16 janta 205/55/16 mı taktınız? (Takılabiliyor mu onuda bilmiyorum ya..:D)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jant çapı 16 olduğu için jant değişimine gerek yok.
205 55 16 lastik ölçüsünü alıp direk taktık. sürtme vs problemi yok zaten...

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jant çapı 16 olduğu için jant değişimine gerek yok.
205 55 16 lastik ölçüsünü alıp direk taktık. sürtme vs problemi yok zaten...

Bu durumda mevcut jantıma 195/55R16 yerine 205/55R16 taktırabilirim.

Bu durumda michelin in 4 mevsim lastiği 300 TL iken 220 TL ye düşüyor. Nokian ise 240 TL gibi bir fiyata düşünüyor.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle 205/55/16 takıp geçin. lastik başına deli gibi fark ediyor. ama nokianı daha ucuza bulabilirsiniz. 240 tl çok.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar uzun bir aradan sonra Astra H kasadan sonra üstüne 2 araba değiştirip tekrar opel'e dönerek astra j kasayla karşınızdayım :) Bu süre zarfında Astra H dan kalan nokian lastiklerimi 2006 Golf aracımda kullandım. Geçen sene kış burda çok sert geçti ve şunu söylemem gerek Nokian WR D3 lastik tek kelime ile MÜKEMMEL !!! Yolda zincirli kalan arabalar mı dersiniz, itekleyenler mi dersiniz. Maaşallah 1 kere pati çekmedi lastikler. Görünüşte dişsiz gibi, iş yapmaz gibi görünüyor ama çok büyük iş yapıyor :) Ama J kasa aracıma olmuyor malesef :( nokian lastikler 16 asta j jantı 17 bu sebepten satıp 17 olanı almayı düşünüyorum WR D4 çıkmış denemek lazım :)

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar uzun bir aradan sonra Astra H kasadan sonra üstüçne 2 araba değiştirip tekrar opel'e dönerek astra j kasayla karşınızdayım :) Bu süre zarfında Astra H dan kalan nokian lastiklerimi 2006 Golf aracımda kullandım. Geçen sene kış burda çok sert geçti ve şunu söylemem gerek Nokian WR D3 lastik tek kelime ile MÜKEMMEL !!! Yolda zincirli kalan arabalar mı dersiniz, itekleyenler mi dersiniz. Maaşallah 1 kere pati çekmedi lastikler. Görünüşte dişsiz gibi, iş yapmaz gibi görünüyor ama çok büyük iş yapıyor :) Ama J kasa aracıma olmuyor malesef :( nokian lastikler 16 asta j jantı 17 bu sebepten satıp 17 olanı almayı düşünüyorum WR D4 çıkmış denemek lazım :)

Çıkma lastiği satsaniz değerinin altında gider , en iyisi 4 tane saç jant alıp yeni aracinizda kullanın!

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çıkma lastiği satsaniz değerinin altında gider , en iyisi 4 tane saç jant alıp yeni aracinizda kullanın!

Valla bilemedim. Sanırım dediğiniz gibi satacağım 17 alacağım. İsteyen olursa veririm burdan :dil:

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sac jant hiç sevmediğim şeydir. Ya 16 inç alaşımlı jant alacağım ki oda arabada nasıl durur bilmem, yada 17 WR D4. Kış biraz yaklaşsın bakalım

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
ne yalan söyliyim ilk defa duydum ben bu markayı. bende yeni lastik alacağım yakında. kim satıyor bu markayı? 225/55/R16 var mıdır?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nokian 10 numara lastiktir. fiyata yorum yapmak istemem ama 150 tl'ye 2. el lastik almam şahsen...