oksijen sensörü

_kartal1903_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar marmaristen izmire dönerken aracım stop etti sonra TC ve motor lambası yandı bidada çalışmadı çekiciyle en yakın opel servisine çektirdik aracı elektrik tesisatı dediler daha sonra sanayide elektrik tesisatı değişti ama bu olaydan sonra oksijen sensörü lambası yanmaya başladı ilk çalıştırdığımda belli bi süre sönük kalıyor daha sonra bazen sönüdüğü oluyor ama genelde sürekli yanıyor yakıt tüketimini sorduğumda çok iyi olduğunu söylediler sürekli klima açık ve şehiriçi 0,190 TL yakıyor sizce sorun ne olabilir

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş oksijen sensörü bozulmuştur.Çok yakmamasının sebebi zengin karışım yapıyordur o yüzden,ama değiştirmen gerekir o sensörü.İlerleyen zamanlarda katalitik konvertör hasarlarına sebep olabilir.Önce hata koduna baktırın yine de.

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lambda sensörünüzün bulunduğu yerden itibaren yukarı doğru kabloyu takip edin.
Belirli bir yere geldiğinizde fiş bulacaksınız bir tarafı oksijen sensörü bir tarafı tesisattan gelen bölüm.
Takılı olup olmadığına veya takılı olupta o aradaki 3 adet siyah beyaz ve gri kablolardan birirnin sabit kopuk vs vs olup olmadığına bakın.
Baglı ise ve problem hala devam ediyor ise Buradan sonrasını anlatmak etik olarak yanlış .
Ama şu var size tavsiyem Aracı cihaza baglatın sensörün com da olup olmadığına bakıp referans sinyal degerlerinin olup olmadığına emin olursunuz.
Elektrik işi olduğundan buradan söyleyeceklerim doğru olsa bile Deneyim harici dokunmalar beyindeki devrenin hasar görmesine kadar gidebilir.
Dolayısı ile Ankara içi herzaman yardım ederim ama siz en güzeli Bir cihaza baglatın ve arıza kodlarını buraya yazın lütfen .
Bu arada TPS nizdede arıza olabilir

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
aracı ilk aldığım günlerde oksijen sensörü arızalı demişlerdi. araca lpd takılınca mutlaka bozuyormuş. Neticede araç orjinal lpg değil. benzin yakmıyor ama oksijen çekiyor. belki kafası karışıyordur.)
bilmiyorum. ama lpg'nin bozduğunu söylemişlerdi. Fiyatıda sanırım 2-3 yıl önce 750 tl falan.
tabi kalsın dedim. 4 yıl boyunca da değiştirmedim. Ne farketti bilmiyorum.

_kartal1903_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikler yardımlar için sağolun zaten elektrik tesisatı değiştikten sonra aracı almaya gittim varmı birşey diye sordum sadece oksijen sensörünü yakıyo ama zararı yok değiştrmesende olur sorun çıkarmaz dediler bende emin olmak için sormak istedim

attv63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustam tesisata ne kadarınız gitti

_kartal1903_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik vites tesisatıda dahil 250 ye yaptırdım işte pazarlık tanıdık faln derkn ucuza geldi :D