Olay röportaj!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen tamamen siyasi düşünüyosun ve olayı başka yöne çekiyosun... bu ülkede özgürlükleri kısıtlayanlar hep Atatürk'ün ardına gizlenmişlerdir... şimdi olduğu gibi...

oysa Atatürk zamanında bunların tam tersini yaparak özgürlüklerin yolunu açmıştır.. bu ne yaman çelişki şimdi!

hangi çelişki? Konudan aşşağı doğru bir in bakalım! Asıl zulüm neymiş? Bak oku öğren o

Sivas madımak.

K.Maraş olayları.

daha sonra dön bir bak bakalım zulmü yapanlar din kisvesinemi sığınmışlar? Yoksa başka biryeremi??

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonuçta yetiştirilme tarzı,aldığı eğitim ve yaşam tarzı Atatürk'ü sevmeye yada hayran durumda olmaya zaten müsait değil..Bu kız türbanla okumak istiyor okuyamıyor,neden diyor,Lailkiği,Atatürkçülüğü önüne koyuyorlar.Bu kız severmi Atatürk'ü..
Sonuçta kendi adıma konuşmak gerekirse benim Atatürk'ü sevmeye ne kadar hakkım varsa ve bu hakkımı bu topraklarda engelleyecek 1 Allah'ın kulu yoksa o insanında sevmeme gibi bir hakkı olmalı.Sevmemek ayrı saygısızlık yapmak ayrı şeydir.Sevmeyebilir ama asla saygısızlık yapamaz zaten Ülkemiz kanunları bunada asla izin vermez.
Önce kendi içimizde farklı seslere ve renklere tahammül göstermeyi öğrenmeliyiz.Sen farklı düşünüyorsun iran'a git sen koministsin rusyaya çin'e git,yok sen yahudisin israile git dediğin zaman 70 milyona tek tip kıyafet giydirme çabasına girersinki bunu hiçbir ülke kaldıramaz.70 milyonun aynı fabrikadan çıkmış gibi aynı hissetmesi aynı düşünmesi aynı konuşması beklenemez.Tabi bu ülkenin birlik ve bütünlüğünü bozmaya çalışmadıkça ve ülkenin kutsal değerlerine saygısızlık sınırlarını aşmadığın sürece.

olaylara fazla basit yaklaşmışsın! Bunlar gibi düşünenler bu ülkedeki bölücülüğün en büyüğünü yapıyorlar. Geçen gün kadının birine otobüste orta kapıyı açmayan şoförün cevabı !senin başın açık! oldu. Bunlar gibiler bu ülkede bugün neden türbanla giremiyoruz neden başımız açık okuyamıyoruz derler! Yarın okula başı açık olan girmesin derler!

Kimsenin türbanına sözüm yok. Bu ülkenin kanunu kitabı var takmak istiyorsan tak ama okula girceksen okuycaksan çıkar!

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neyzenle en iyi yanıtı veren Baybars la paylaşıyorum bu satırları!!

(günahını almayın dediklerinin neyin maşası neyin oyuncağı gayet bellii..Yani sebepleri başkalarının Atatürkcülük dedikleri altında yaptıkları öylemi..O zaman bende inançlarımdan vazgeçeyim benide haklı gör!! Dini istismar eden dini başka şekillerde kullananlar Hz.Muhammet e laf etse haklımı olacaklar öylemi..Aynayı ters çevir Mustafa )

Yazıklar olsun eğer bu ve bunun gibiler çoğalıyor ve asalaklar gibi bizde sadece izliyorsak,susuyorsak..Bizede onlara fa yazıklar olsun!
dini istismar edenle Atatürk'ü istismar eden arasında benim gözümde hiç bi fark yok... ikisininde yaptığı şerefsizliktir...

ben nası Hz. Muhammed'i sevmeyen başka dine mensup insanlara saygı duyuyosam sizde Atatürk'ü sevmeyenlere saygı duymalısınız... özgürlük böle olur... Herkese Atatürk'ü seveceksin die şart koşarsanız bunun adı Diktatörlük olur...

tekrar belirtiyorum... bu kız provakatör olabilir malumunuz ülkemiz önemli bi sürece girdi. büyük bi dönemeçte... Fatih altaylı gibi şerefsizler böle anları hiç kaçırmazlar... o adamdan herşeyi beklerim ben...

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
memleketi dönemece sokanlar apaçık ortada kardeşim ama bunu görcek göz gördüğünü idrak edecek kafa lazım halka!

tjet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu konunun kilitlenmesini talep ediyorum tamam herkesin söyleyeceği bir şeyler var muhakkak ama sonu iyiye gitmiyor.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olaylara fazla basit yaklaşmışsın! Bunlar gibi düşünenler bu ülkedeki bölücülüğün en büyüğünü yapıyorlar. Geçen gün kadının birine otobüste orta kapıyı açmayan şoförün cevabı !senin başın açık! oldu. Bunlar gibiler bu ülkede bugün neden türbanla giremiyoruz neden başımız açık okuyamıyoruz derler! Yarın okula başı açık olan girmesin derler!

Kimsenin türbanına sözüm yok. Bu ülkenin kanunu kitabı var takmak istiyorsan tak ama okula girceksen okuycaksan çıkar!
madem o kdr geniş düşüncelisiz başı açığa yapılan hakaret zorunuza gitti. neden başörtülüye yapılan haksızlıklara göz yumup çanak tutuyosunuz.. nerde kaldı geniş düşünce. nerde kaldı anlayış! senin şu anda o otobüsçüden bi farkın yok! çünkü ikinizde zulme çanak tutuyosunuz!

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
Yazıklar olsun eğer bu ve bunun gibiler çoğalıyor ve asalaklar gibi bizde sadece izliyorsak,susuyorsak..Bizede onlara fa yazıklar olsun!

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boynuna haç takan girebiliyo da başörtüsü takan neden giremiyo! ne oldu laikliğin suyumu çıktı yoksa!

Ya sen gerçekten küçük düşünüyorsun bunu söylemek istemezdim ama çok ama çok özürdilerim senden kabalık olsun diye söylemedim! Şöyle açıklayım hemen sana!

Boyundaki haçla kafadaki türban arasındaki farkı anlıyamıycak birşey yok! Sokarsın koynuna kimse sana aç koynunu ben bakcam demez! Peki hadi sen gir kocaman bir karış sakalla okula alıyorlarmı? o zaman bende okula yazın üstüm çıplak gitcem türbanlılları alırlarsa benide öyle alsınlar! Varya tam senin örneğe benzedi! :)

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dini istismar edenle Atatürk'ü istismar eden arasında benim gözümde hiç bi fark yok... ikisininde yaptığı şerefsizliktir...

ben nası Hz. Muhammed'i sevmeyen başka dine mensup insanlara saygı duyuyosam sizde Atatürk'ü sevmeyenlere saygı duymalısınız... özgürlük böle olur... Herkese Atatürk'ü seveceksin die şart koşarsanız bunun adı Diktatörlük olur...

tekrar belirtiyorum... bu kız provakatör olabilir malumunuz ülkemiz önemli bi sürece girdi. büyük bi dönemeçte... Fatih altaylı gibi şerefsizler böle anları hiç kaçırmazlar... o adamdan herşeyi beklerim ben...

""Evet ikisininde yaptığı şerefsizliktir!! Öyle ise şu anda bizim konumuz Atatürk e dil uzatan bunu dini değerlerini öne sürerek yapan bu yaratıklar..Öyle ise bunlar seninde dediğin gibi şerefsiz doğrmu??Sevmeyene saygı duymaya gelince , ortada esnek bakılacak bir durum ve karşılıklı saygı duyup kardeşce yaşayalım fikritaşıyanlar yokki!! Benim arap amerikalı ve hatta japon arkadaşlarım var Mustafa ..Saygı işte bizim aramızda olan bunlar la olan değil!!Rejim değişsin ülkeden ilk alınacak kızlar işte bu gördüklerin ki zaten satılık olanlarda bunlar işte..Buna saygı felan duyacak değilim başına örttüğü şey altında dinini inancını değil başka şeyleri saklıyor sende bunu bil!
Fatih Altaylı ya gelince bende nefret ederim ama konu o değil dağıtma derim.""

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...