önden gelen ses

topselvi45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm arkadaşlara iyi günler uzun zamandır misafir olarak takip ettiğim forumumuza 2013 1.4 t otomatik vites (41000 km)aracımı almamla aranıza katılmış bulunuyorum.sol önteker tarafından lok lok tarzı bir ses geliyor düşük hızlarda ve yavaş giderken(kaliper sesi değil..daha önceki aracımdan biliyorum) forum konularında,da bu konu hakkında baya bir sorun var.yetkili servise götürüp sordum arcı lifte kaldırıp el yordamıyla bir dakika (fazla değil) inceledikten sonra ön amatisör ve Z rotların değişeceğini söylediler (1040 tl maliyeti imiş)açıkçası bu beni hiç tatmin etmedi. zaten o kadar parca sökülüp yeni takıldıktan sonra gevşek veya içlerinde hakikatten arızalı parca varsa ses kesilecek .nokta atışı bir tespit yapmadılar.zice durum nedir ne yapmalıyım.....Birde servis repair manuel lazım daha önceki konularda var ancak ulaşılmıyor....

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: önden gelen ses

Yetkili servis parça değiştirmekten başka bir şey bilmez özel bir servise de kontrol ettirmenizi öneririm. Ben elektronik park freninin üstüne sıvı döktüm yetkili servis komple değişmesi gerektiğini ve 2000 TL civarı masraf çıkacağını belirtti.

Sanayide balata spreyi sıkmak suretiyle 20 TL'ye hallettim :D

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com
Cvp: önden gelen ses

aynı durum benim aracımda da vardı yoğun bir şekilde sağ taraftan geliyordu aracımı genelde özel servise götürürüm ordaki ustada ön amortisör ve takozların değişmesi gerektigini söyledi değiştirdik ve ses kesildi sanırım sizin durumda aynı ama 1040 tl yüksek bir rakam parçaları opelgm den alıp özel serviste daha düşük bir rakama halledebilirsiniz geçmiş olsun