önemli !!!!!!!astralardaki Sorunlar

34DY9390

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aquın kardeş bnde astra 1,6 twinport babamda da vectra 2004 model 2,0dtı vectra var sana tek tavsiyem mazotu total den al 850-900km garanti verbilirim (şimdiki yaptığın km göre)

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alpasch' Alıntı:
hadi ya...

burda benim arkadasin golf4 1.9 tdi var. 45litre ile eleman 1000km üzeri yol yapiyor ki agresif kullandigi halde... ya benim 2L benzinli ile 600km yapiyorum. nasil dizel? isterseniz ingilizceniz varsa direk amerika gm'u arayin.yada mektub yazin. emailden daha etkili bunlar. amerikayi internetten bedava arayabiliyorsunuz. ama en etkilisi bence mektub olur.

benimde bi arkadaşta Bora var 1.9 TDİ oda aynen 1000 km üzerinde gidiyor vede bastığı halde size söyleyeceğim 1.3 CDTİ astra lardan az yakmasını beklemeyim motorun hacminin küçük olması aracın az yakacağı anlamına gelmiyor 1.3 motor Astra ya göre bi motor değil Corsa da çok iyi olmasına rağmen belki Türkiye ye gelmeyen 1.9 CDTİ 150 Hp lik astra lar bile sizin araçlardan daha çok yol gidiyordur bunun yanında performance de cabası

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
M@honi' Alıntı:
benimde bi arkadaşta Bora var 1.9 TDİ oda aynen 1000 km üzerinde gidiyor vede bastığı halde size söyleyeceğim 1.3 CDTİ astra lardan az yakmasını beklemeyim motorun hacminin küçük olması aracın az yakacağı anlamına gelmiyor 1.3 motor Astra ya göre bi motor değil Corsa da çok iyi olmasına rağmen belki Türkiye ye gelmeyen 1.9 CDTİ 150 Hp lik astra lar bile sizin araçlardan daha çok yol gidiyordur bunun yanında performance de cabası
+1987

serhcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2006 Opel'in zor çalışması normal değildir herhalde.
Bende de 2006 1.4 classic var ama resimdeki durumda 1 hafta kalmasına rağmen ilk basışta çalıştı. Umarım nazar değmez. Bence genel bir durum değildir.
GM işiyle ilgilenin bence. Bizim de başımıza gelebilir...

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
WizardBoy' Alıntı:
beyler ben bu konuya eğilicem peşini bırakmaya da niyetim yok ben şahsen yüksek motoru çok seven biriyim.hız yada makas atma fln gibi şeylerden değil.yüksek motor rahatlıktır gaza bastınmı gider yani ben burda dizel ufak motorlu bir arabayla aynen aslan arkadaşımın dediği gibi 700 km zor yapıyorsam giderim satarım 2.0 motor araç alırım benzinli.onunda deposu 30 milyon daha fazlaya dolar 150 km daha az gider..benim zevkim içinde değer.Aracım şuan serviste ufak bir kaza geçirdim,opele attığım maila yanıt gelmedi,araç geldikten sonra 52'ltlik tam depoyla tam olarak ne kadar gidebildiğimi test edip sizlere bildiricem.eğer bu net rakam 750nin altında olursa gerekirse almanyaya gider ellerine götürür yenisini alırım..umrumda değil yani.. illallah ettim. aslan kardeşim sende 52ltyi bir full doldur dene.benzinlikteki adama 52lt full dolsun de.normalde dizel araçları son ltsine kadar doldurmak doğru birşey değildir ama bunuda yaptıracaklar bana sonunda.. :mad:
tabiki agzina kadar doldurmuyorum :) onu biliorum cok doldurmak iyi degil
doldur diyorum adam depoyu dolduruyor durdugu zaman zorlamiyorum yani ...
bilmiyorum herkezde ayni sorun var arabada hem problem var hemde araba 1255kg agir araba bu o yuzden cok yakiyor normalindan fazla..

gandalf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende de 2007 cdti var, henüz 1800km de, öncelikle şehir içinde 650 km göremiyorum, araç yokuş yukarı hele birde 4 kişiysek gitmiyor.Şehir içi kullanmak ızdırap verici. Bir de debriyaja basınca gacır gucur ses geliyor.Sabahları çalışmama sorunu da cabası. Şimdi kendi kendime düşünüyorum yerinden zor kalkan, çok yakan sorunlu bir araba almışım diye, gm un yurtdışı mail adresine bende yazacağım ve neden astraya göre olmayan bu 1.3 lük motoru kullandınız diye de soracağım ama iş işden geçti aldık bir kere satsak bir sürü zarar ederiz. Lütfen bulduğunuz kolay ulaşacağım gm'nin bir email adresi varsa söylermisiniz. Teşekkürler.

blackstorm_52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aquin' Alıntı:
Arkadaşlar Gm Mail Attim Ve Aracin Sabahlari Soğuk Havada Zor çaliştiğini Ve çok Yaktiğini Söyledim Beni Bugün Aradilar Astra Dizellerde Sorun Olduğunu Ve Bunun Için Parça Göndereceklerini Söylediler Bayramdan Sonra Takacaklarini Söylediler Ben Dizel Olmasina Rağmen 700km Zor Yapiyorum Ve Soğuk Havalarda Zor çalişiyor Ayni Sorunu Olan Arkadaşlar Birlikte Hareket Edip Mahkemeyse Mahkemeye Verelim Yada Ne Yapacaksak Ortak Karar Alip çözüm Bulalim O Kadar Para Vermişiz Yazik Günah Ya

abı su gm nın mail adresını bana da versene ben de bıseler yazcam yaww..

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
arkadaslar ben opele yakin oturuyorum yollayin mektuplari veriyim adam lara
veya daha baska ne geliyor akliniza yazili müracaat hep iyidir cabuk degerlendirilir