Online uçak bileti muamması [YARDIM]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Şu uçak bileti işlerinden nefret ediyorum. Her şey İngilizce. Ben bir halt anlamıyorum.

Neyse konuya dönersek; askerden dönecek bir arkadaş için mayıs ayının bir gününe online bilet ayırttım. THY'den, promosyon bilet. Ödemeyi kendi kredi kartımla yaptım. Bilet alındı.

Ancak bir de check-in diye bir mevzu varmış. Ve son 24 saatte açılıyormuş. Arkadaşın bunu yapabilmesi zor, kışladan çıkıp ucu ucuna havalimanına yetişecek. Check-in yapılması ve uçuş kartının verilebilmesi ne kadar zamanını alır? Ne kadar önce havalimanında olmak zorunda?

Cahillik kötü şey yahu! :) Ama güzelim Türkçenin kullanılmamasının da etkisi yok değil hani... :)

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uçuştan 1 saat önce havaalanında olsa iyi olur.. Yalnız asıl başka bir sorununuz var şu an, kendi kredi kartın ile arkadaşına bilet almışsın, kredi kartındaki isim ile bilet üzerindeki isim uymadığı için bileti büyük ihtimalle vermezler.. Senin bir THY ofisine uğrayıp kredi kartını göstererek arkadaşının kullanabilmesi için bileti onaylatman gerekir..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
uçuşa yarım saat kala bile olsa olur eğer istanbul ankara izmir gibi büyük şehirde değilse kuyrukta olmaz zaten arkadaşınız uçağa binemden uçak kalkamaz

bahadir_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uçuş saatinden 1 saat kadar önce orda olursa tüm işlemlerini rahatlıkla yapabilir.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Haydaaa! :)

Yok, yok en iyisi otobüs. Gözünü seveyim. :)

Yalnız bileti alırken arkadaşın adına aldım. Kredi kartı benim adıma. Yine mi sorun olur yani?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kredi kartının ibraz edilmesi gerekiyor

Yapma Ya! :(

Peki ben ne yapayım şimdi?

Online check-in yapsam ben olmaz mı? Check-in'i ben yaparım o da uçuş kartını alır, o da mı olmuyor?

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uçuş kartını vermezler işte.. THY'nin bölge ofisi varmı oralarda? Eğer varsa kredi kartınla gidip durumu söyleyeceksin, THY görevlisi de kartın ibraz edildiğini bilete işleyecek böylece sorun çıkmayacak..

Çalıntı kartlarla yapılan alışverişlere karşı yapılıyor diye biliyorum..

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Anladım, tamam sağolasın. Merhametten maraz doğarmış derler. :) Şimdi git bir de derdini anlat. Hey Allah'ım ya... :)

Ulan Aliiiiiiiiiiiiiiii!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...