Opel astra 1.3 cdti acil yardim....

poyrazilker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaliteli malzeme ve sürüş konforu için alınır ama düşük hacimli motorun şehiriçi performansı kötü..ayrıca yakıt tüketimi fazla..benim araçla ayın km lerde aynı şartlarda kullanılan dci nin ortalama yakıtı 4.9, benimki 6.1 litre..iki araçta şu anda 24000 km de...

gerçek sahibi doğrusunu belirtmiş

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 motor kasa ağır geliyor.. kalkışta gaza yuklenmek gerekiyor bir o kadar da mazot gidiyor hal böle olunca yakıt tüketimi artıyor... ne kadar köfte o kadar ekmek olayı.. fiyatlara bakınca ucurum cidden golf ile aynı fiyat astra ..... golf 1.6 TDI Comfortline 105 PS 250 Tork
astraya bakınca 1.3 CDTI 95 PS 195 Tork 1318 KG ... corsaya bakalım 1.3 CDTI 95 PS 190 tork 1154 KG golfe bakınca 50.000 TL astra 1.3 CDTI da aynı fiyat tartışmasız golf...

kalite ve segment olarak sınıfının birincisi.

dizelde ancak öyle benzinli golf kesinlikle alınmaz en azından ben almam wv arabasına zaten anti pati ile bakıyorum doğuş oto sağolsun...

nemlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yine astra hantal muhabbeti.. bu muhabbet bitmedi bitmez.. anlamadığım olay bizim millet niye 1.3 motor araç ile 0-100km hızlanmayı 7-8 saniyede yapmak istiyor.. bu araç az yaksın cebi rahatlatsın diye alınır, madem basınca gitsin, ışıklarda hızlı kalksın istiyorsunuz 2.5 V8 vectra alın arkadaşım. biz bilmiyor muyuz subaru impreza alıp kullanmayı?...

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yine astra hantal muhabbeti.. bu muhabbet bitmedi bitmez.. anlamadığım olay bizim millet niye 1.3 motor araç ile 0-100km hızlanmayı 7-8 saniyede yapmak istiyor.. bu araç az yaksın cebi rahatlatsın diye alınır, madem basınca gitsin, ışıklarda hızlı kalksın istiyorsunuz 2.5 V8 vectra alın arkadaşım. biz bilmiyor muyuz subaru impreza alıp kullanmayı?...
bu kadar güzel özetlenebilinirdi :good:

wappocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra iyidir

yaklaşık 2 hafta önce opel astra sedan 1.3 cdti enjoy plus aldık 2011 0km..araç şu an 600kmde..şunu rahatlıkla diyebilirim arabanın yokuşta çekiş sıkıntısı yok devrinde kullandıktan sonra..45 dereceden daha eğimli bir yokusu arabada 5 kişi varken durağan halde başlayıp rahatlıkla 80km hızla bitirebiliyorsunuz gazı köklemeden..yokuş en fazla 100m bu arada...1. vites hantal biraz..2 ve 3. viteste koltuğa yapışma hissi oluyor,diğer viteslerde bu yok.ama max. tork aralığında kullanıldığı sürece kesinlikle ne yokuşta ne sollamalarda sizi yüz üstü bırakmaz..tabi bi focus 1.6tdci 110 hp gibi de uçmuyor araba..yakıt olarak yorum için erken ama ş.içi 6.3 un altına hiç düşmedi..karışıkta en iyi 5 uzun yolda en iyi 4.3-4.5 gibi rakamlar gördüm..ama performanslı kullanmaya kalkınca ş.içi 7.5 a kadar çıkıyor ...iç mekan kalitesi,hoparlör ses kalitesi,ses yalıtımı,donanımları,yol tutuşu,verdiği sağlamlık hissi,konforu gayet tatminkar..iç mekanı çok ferah kim binerse binsin söylediği ilk şey arabanın çok geniş olduğu ve orta konsolunun şık olduğu.içeri ses alma olayı sınıfına göre çok iyi...2 ay boyunca focus,megane,astra arasında gidip gelmiş biri olarak astrayı seçtim ve çok memnunum..tek sıkıntım yakıt ilk kez dizel araba kullanıyorum ve motor yeni.umarım düşecektir...