Opel Astra 1.6 Aracım fan Açmadı. Ne Olmuştur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eksikpigment

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhablar,
Bayramdan önce tatile çıkmaya hazırlanırken arabanın aküsünün bittiğini fark ettim. Evin orada eşimi indirdim ve hiç motoru kapatmadan akücünün yanına gidip aküyü değiştirdim ki işte tam olarak burada sorun başladı. Arabanın genleşme bidonundan Yağ ile su dışarı akmıştı. Hemen yakında bulunan ustaya gittim ve şöyle bi baktı yağ soğutu patlamış dedi. Daha sonra yağ soğutucu, radyatör, borular, genleşme tankı ve termostat değişti. Bu süre içerisinde de genleşme tankına ilaç koyup içini temizlemeye devam ettiler. Şimdi bunlar bana arabayı verdiklerinde termostatı takmadılar ve bir hafta bu şekilde dolaş bi bakalım sorun çıkacak mı dediler. Dolaştım bi sorun çıkmaıd 500 km kadar yol yaptım. Daha sonra ustaya gittim ve termostatı taktılar, arabayı çalıştırdım orada fan açtırdık ve tamam diyip beni yolladırlar. Tüm bu işlemede 10k para aldılar. Üzerinden bir hafta geçmedi ki trafikte seyir halinde iken arabanın sol ön taraftan duman ve boya kokusu gibi bir şey gelmeye başladı. Hemen kenara çektim ve kapağı bi kaldırdım ki genleşme bidonununda su kaynıyor ve dışarı atıyor. Ustaya sordum bekle soğusun su ilave et dedi. Bekledim su ekledim eve gittim yine aynı sorun oldu. Daha sonra arabayı ustaya götürdüm giderkende yine su kaynattı ben arabayı bıraktım, orada bi tur genleşme bidonunu değiştirdiler baktılar araba yine su kaynatıyor. Sen burak dedi biz bi bakalım. Sonra beni aradılar ve aracın fan açmadığını(sigortası atmış) bu yüzden de araba conta yaktığını söylediler. Bu süreçte araç ama hiç çekişten düşmdi. Genleşme bidonunuda tam temizlememişlerdi içerisinde küçük yağ parçaları devam ediyordu. Şimdi ben anlamayan biri olduğum için beni kandırmış olabilirler mi? Sanki içinde kalan parçalar termostatı tıkayıp fan açmamasına sebep olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.
Video linki:

IMG_309747191d479ddc914b.jpeg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...