Opel Astra arka kapı cam motoru yandı

bora33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trafikteyken arabanın içine kesif bir yanık kokusu hakim oldu. Çektim sağa. Orayı kokla burayı kokla derken, koku sağ arka kapıda yoğunlaştı. Arka cam kaldırma motoru mefta olmuş arkadaşlar.

Başından böyle bir olay geçmiş olan arkadaş vardır umarım aramızda ve yardımlarını veya tecrübelerini benimle paylaşırlarsa memnun olurum.

1 - Bu motorun tamiri yapılabiyormu?
2 - Yapılamıyorsa yeni motorun fiyatı nedir?

Şimdiden teşekkürler.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer sadece sargıları yandıysa sarılabilir belki. ama kollektör fırça ve benzeri bi yerlerde yandıysa yapılmaz

bora33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili marikan; Nasıl bir yanık olduğunu bilmiyorum. Koku kablo yanığı kokusunu andırıyordu. Daha baktırma fırsatım olmadı.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bora33' Alıntı:
Sevgili marikan; Nasıl bir yanık olduğunu bilmiyorum. Koku kablo yanığı kokusunu andırıyordu. Daha baktırma fırsatım olmadı.

kablo yanığı gibiyse umarım sargı yanmıştır.motorun nası olduğunu tam bilmiyorum ama söktürüp bi bobinajcıya gösteriver. olup olmicanı sölerler...

bora33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginden ötürü teşekkür ederim sevgili dostum. Sağolasın :alkis:

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili serviste hmn değiştirriler haberin olsun tamirat düşünüyorsa başka yerleri tercih et

irfan2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorun kendisi yanmışsa 250 ytl yaklaşık. umarım öyle değildir. Basit bir problem ise 5-10 ytl ye halledersin. Mümkün olduğunca çıkma bulmaya çalış. Altı üstü bir cam motoru orjinal olmasa da olur.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neden durup dururken yanarki acaba bi kaçak kısa devre vs. bişeymi var eğer o tarz bişey varsa aracın elektrik sistemini iyice bi kontrol ettir bence Allah korusun araç filan yanar

tween&ozy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
komşumuzun astrasında buna benzer bi sorun olmuştu..yanık kokusundan bahsetmedi ama küçük cocukları cama zorlama yapmış.. serviste cam kaldırma motoru değişmiş 1 sene oldu 200 ytl civarı demişlerdi..