Opel Astra G Fren Balatası

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Öğlen çok yağmur yağarken araba ile 20 km yol yaptım ve göl olmuş herhangi bir su kütlesinden geçmedim. Akşam iş çıkışında eve gitmek için arabaya binip hareket ettim. 100 m gittikten son frene bastığımda tekerlekleri kilitleyip kaydı. Sonra arka fren balatalarından ses gelmeye başladı. Tekrar frene bastım belki kesilir diye ama kesilmedi bende durmadan yola devam ettim. Sonra frene bastığımda ses kesildi fakat bu seferde ön frenlerde ses gelmeye başladı. Arabayı park edinceye kadarda kesilmedi. Telefonun feneri ile balataları kontrol ettiğimde fren balatasının diske değdiğini gördüm. Öğrenmek istediğim balataların diske değmesi normalmidir ? Fren balatalarından ses gelmesi normalmidir ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracın frene basınca kızaklaması yada tekerine kilitleme nedeni sudan ıslanan balataların şişesinden kaynaklanır. Yani ıslanan balata şişer bu durumda yapılması gereken aracı hareket ettirince ara ara firene basıp bırakmaktır. Islanan firen sisteminden ses gelir sorun yok. Balata diskler yakın durur normal.