Opel astra g kapi acma kollari led aydinlatma uygulamasi

hakn_cetn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar öncelikle merhaba size kendı aracımda uygulamıs oldugum kapı acma kollarına led aydınlatma uygulamasını anlatmak istiyorum umarım beğenirsin iyi calısmalar.
öncelikle kullanmış oldugum ledlerı ve direcleri görselliyeyim

LEJAL0gl.jpg
[/IMG]

FVRsZwol.jpg
[/IMG]

8228Z6Vl.jpg
[/IMG]

ikeaIgsl.jpg
[/IMG]

Arkadaşalar öncelikle sunu söyleyeyim bu boncuk led olarak tabir edilen ledlerde + - kutuplarını ögrenmek su şekildedi led'e baktıgınız zaman ıcınde bir kucuk bir parca birde buyuk bir parca iletken göreceksiniz içinde o iletkenlerden ufak parça olan + ucudur ve 12 V dc akımda kullanacagınız ıcın 1K ohm Direnç Eklemeniz gerekmektedir + ucuna resımlerde görmus oldugunuz gibi Kırmızı uc + olarak yapmıştım ve direnci ekledım

OYwU42Bl.jpg
[/IMG]

5W3bFA5l.jpg

Ve daha sonra aracımızın kapı kollarını söküyoruz Benim aracım G kasada kolaydı herhangi bir vida tutmuyor sadece tırnaklı oldugu ıcın cıkarmam kolay oldu eger sizde aracınızda uygulamak ıstersenız böyle birşey takip ederek yapınız kırma ihtimaliniz olabilir öteki türlü

KPICpSNl.jpg
[/IMG]

Ve daha sonra led'i takıcagınız yeri kararlaştırıp deliyoruz tabi burdada dikkat etmelisiniz ki herhangi bir engel teşkil etmesin sonrasında ve cok fazla delmeyelim sadece led'i sıkıştırıcagız

sg0PhnXl.jpg
[/IMG]

z9D39sAl.jpg
[/IMG]

Ve son olarak Led'lerin beslemesinide yani + - uclarını cam acma kapama butonlarının oldugu kabloyu bantlarını acıyoruz benım aracımda sadece ön camlar otomatik oldugu ıcın solda 6 adet kablo vardı 4 adetı cift renk sadece iki tanesi (KIRMIZI KAHVE RENGİİ ) Tek renkti düşündüm sag sol indirme 2 tane uc kaldırma iki tane uc bunlar renkli olarak kullanılmış olabilir Kırmızı genellde artıdır geriyede kalan kahverengi de eksi ucu olarak ilk denememde dogru tahmın ettim, ve guzel birşekilde cam acma butonlarının aydınlatmasına bagladım ledlerimide ve sonuc olarak

KlBRfsol.jpg
[/IMG]

dTnbDlZl.jpg
[/IMG]

RhVl2Dll.jpg
[/IMG]

G7Jqy1Tl.jpg
[/IMG]

Evet arkadaşlar benım aracımda sadece ön camlar otomatik oldugu ıcın sadece ön camalara uygulama yaptım belkı arka kapılarda moduller vardır ama olmadıgı ıcın hıc denemeyi düşünmedim eger 4 camınız otomatıkse arka kapılarada uygulaya bılırsınız ve sag kapıda da + - uclarım gene Kırmızı ve Kahverengiydi
umarım beğenmişinizdir iyi calısmalar..

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık, çok güzel olmuş,, ışık miktarı ne durumda, rahatsız edici değildir umarım,,

hakn_cetn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık, çok güzel olmuş,, ışık miktarı ne durumda, rahatsız edici değildir umarım,,

Vala daha gece kullanmış değilim daha bugun yaptım acıkcası ama batcıktan gectımm az önce öyle cok ısıgı yok zaten birde sürücüye tersi koydugum ıcın pek gözume gelmıyor

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Astra G için cam kaldırma sistemi şeması aşağıdaki gibidir. Sizin ek aldığınız uçlar Kırmızı renkli kumanda besleme kablosu ve kahverengi renkli şase kablosu. Ön kapılar için bu şekilde. Arka kapılar için Beyaz renkli kumanda besleme kablosu ve yine kahverengi renkli şase kablosu kullanılır. Yani yapılacak olan şemada görüleceği üzere her kapının kumanda kolundaki LEDlerin + ve şase uçlarına paralel kablo çekmek.

attachment.php

Açıklamalar:

attachment.php

Ekli dosyalar

• sema.jpg
    sema.jpg
    79.5 KB · Görüntüleme: 209
  • aciklama.jpg
    aciklama.jpg
    84 KB · Görüntüleme: 207

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elinize saglik ama gece cok isik sacarsa direncle dusuryrsunuz siddetini

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

hakn_cetn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G için cam kaldırma sistemi şeması aşağıdaki gibidir. Sizin ek aldığınız uçlar Kırmızı renkli kumanda besleme kablosu ve kahverengi renkli şase kablosu. Ön kapılar için bu şekilde. Arka kapılar için Beyaz renkli kumanda besleme kablosu ve yine kahverengi renkli şase kablosu kullanılır. Yani yapılacak olan şemada görüleceği üzere her kapının kumanda kolundaki LEDlerin + ve şase uçlarına paralel kablo çekmek.

attachment.php

Açıklamalar:

attachment.php

Teşekkürler ama dediğim gbi arkalara ne yazıkki yapmadım :D manuel oldugu ıcın hıc ugrasmadım ama tabi 4 cam otomatik olan araclarda yapılınırsa lazım olacak bir tablo

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:28 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:27 ----------

Elinize saglik ama gece cok isik sacarsa direncle dusuryrsunuz siddetini

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bilmiyorum benım gözüme cok gelmedi öyle göz yoracagını sanmıyorum tabı denildiği gibi biraz daha kısılına bilir zevke göre diyelim ama bence bu sekil cok cok ıyı gece mukemmel hatta :D

caner_1616

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
emeğine sağlık güzel durmuş umarım gece görüşünde fazla parlaklık vermez ;)