OPEL ASTRA G KASA 98 MODEL 1.6 16 VALF SİLKELEME SORUNU

AYKUTANAK

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

G Kasa Opel astra 98 model araca sahibim. Aracımda gaza sabit bastığımda bayağı yüksek hızlı tekleme silkeleme sorunu mevcut. Gazı kesip geri verme mi desem, arabayı birisi arkadan tutup tutup geri bırakıyor mu desem, bilemedim aşırı ileri geri yapiyor araç Egr dediler değiştirdim, yenisini aldım taktırdım, tapa takılıp iptal edildi, yinede olmadı.. En son elektrikci aracın beyninden egr yi iptal ettim dedi. 1 seneye yakın aracım yapmadı. güzel gidiyordu. Aracın motorunu yıkattırdım. Ondan sonra tekrardan yapmaya başladı. Boğaz kelebeği temizliği yaptım. yinede düzelmedi.Bujiler ıslanmıştır dedim temizledim kuruttum yine olmadı. Ateşleme bobinini çıkarttık kuruttuk yine olmadı. Bıktım soğudum nefret ettim. Araba sürmek istemiyorum. Opelden soğudum resmen. Satmayı düşünüyorum ama karaktersiz değilim bu şekilde satmak istemiyorum: Yaptırıp satmak istiyorum. 2 yıldır bu bela ile uğraşıyorum. Duyan Bilen Varsa lütfen söylesin neyi var bu zıkkımın.. Saygılar Sevgiler Selamlar..

Ateşleme bobini sıfır değişti.
Bujiler sıfır değişti.
Manifold kurum temizliği yapıldı.
Aracın beyni değişti.
Radyatör değişti.
Boğaz kelebeği temizlendi.
Egr yenisi ile değiştirildi, iptal edildi, Araç beyninden sistemden silindi.Her ne olduysa geçmedi.
Bujilerin girdiği yere alet sokup tansiyon aleti gibi onuda ölçtüler.

Kimse bulamadı..

Motor hava alıyor diyenler de var. En az 20 Ustaya gösterdim. Hepsi ateşleme diyor. Bıktım artık..

Analayan, Başına gelen, Çözen varsa bana ulaşsın lütfen..

İyi Çalışmalar

Aykut ANAK

• Beğen
Tepkiler: sunbul ve Metinakk

Metinakk

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

G Kasa Opel astra 98 model araca sahibim. Aracımda gaza sabit bastığımda bayağı yüksek hızlı tekleme silkeleme sorunu mevcut. Gazı kesip geri verme mi desem, arabayı birisi arkadan tutup tutup geri bırakıyor mu desem, bilemedim aşırı ileri geri yapiyor araç Egr dediler değiştirdim, yenisini aldım taktırdım, tapa takılıp iptal edildi, yinede olmadı.. En son elektrikci aracın beyninden egr yi iptal ettim dedi. 1 seneye yakın aracım yapmadı. güzel gidiyordu. Aracın motorunu yıkattırdım. Ondan sonra tekrardan yapmaya başladı. Boğaz kelebeği temizliği yaptım. yinede düzelmedi.Bujiler ıslanmıştır dedim temizledim kuruttum yine olmadı. Ateşleme bobinini çıkarttık kuruttuk yine olmadı. Bıktım soğudum nefret ettim. Araba sürmek istemiyorum. Opelden soğudum resmen. Satmayı düşünüyorum ama karaktersiz değilim bu şekilde satmak istemiyorum: Yaptırıp satmak istiyorum. 2 yıldır bu bela ile uğraşıyorum. Duyan Bilen Varsa lütfen söylesin neyi var bu zıkkımın.. Saygılar Sevgiler Selamlar..

Bujiler sıfır değişti.
Aracın beyni değişti.
Radyatör değişti.
Egr yenisi ile değiştirildi, iptal edildi, Araç beyninden sistemden silindi.Her ne olduysa geçmedi.

Kimse bulamadı..

Motor hava alıyor diyenler de var. En az 20 Ustaya gösterdim. Hepsi ateşleme diyor. Bıktım artık..

İyi Çalışmalar

Aykut ANAK
Aynı sorun bende var ve çözüm bulamıyorum bulduysanız lütfen benimle paylaşırmısınız ?

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yakıt hattına bakın benzin filtresini değişin orjinal alın yakıt basınç’ını ölçtürün yakıt borularına bakın bide lpg var ise benzin de kullanın opel motorları lpg sevmez bu arada

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
4 yıldır Astra g 1.6 16V otomatik hiç lpg takılmadı 130 binden 165 bine geldim ve halen kullanıyorum 7000 bin km de her bakımını yapıyorum sıvıları olsun filtreleri olsun lift e alıp herşeyine bakılıyor 2 yılda 1 yedek su deposu ve antifrizi sürekli değişir bakımlarını sakın aksatmayın herşeyini erkenden yapın tavsiyem budur

sunbul

Kayıtlı Kullanıcı
70-Karaman
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Bujiler sıfır değişti.
Aracın beyni değişti.
Radyatör değişti.

Kimse bulamadı..

İyi Çalışmalar

Aykut ANAK
benim aracım da 2012 model j kasa opel; aynı sorun bendede var ama her gittiğim usta bi şey değiştiriyor. fakat bir çözüm bulumadılar daha, bilen varsa söylesin

sunbul

Kayıtlı Kullanıcı
70-Karaman
Siteyi ziyaret et
benim aracım da 2012 model j kasa opel; aynı sorun bendede var ama her gittiğim usta bi şey değiştiriyor. fakat bir çözüm bulumadılar daha, bilen varsa söylesin