Opel Astra G Kontak Anahtarı

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,
biliyorsunuz ki 10-15 gün önce opel astra g cd hb 2000 model bir araç aldım.

tam araba kullanmayı bilmiyorum zorlanıyorum, bizim burası trafik çok yoğun.
bir ara özel ders almayı düşünüyorum. ondan sonra trafiğe çıkacağım...

şimdi sorun kontak anahtarı. 3-5 günde bir aşağı inip arabayı çalıştırıyorum aküsü bitmesin diye...

herneyse biraz önce arabayı 5 dakika çalıştırdım. kontak anahtarı takılıyor gibime geldi. anahtarı çıkarttığım zaman tık etmeden teyip kapanmıyor...
yani takılıp kalıyor gibime geldi... sonra gene kontağı çevirdim tam açılmıyor kitleniyor gibi. aç kapa yapınca direksiyonun ordaki ışıklar yandı... sanki hep takılıyor gibi.
sizce yağlamalımıyım ? bilgisayar fanlarını kapı kilitlerini falan enjektörle yağlıyordum. ordan aklımda kaldı. yağlasam bir sorun olurmu ?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:11 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:18 ----------

hala cevap gelmedi, ama birşeyler buldum. yazıları okuyunca şimdi anladım, benim kontak göbeği içerde kalıyor sonra atıyor... sanırım kontağın temizlenmesi lazım.

kontağın zor dönmeside direksiyon kilidi diye birşey varmış ondanmış sanırım...
arabadan anlamadığım için direksiyonu çevirmiştim. sanırım direksiyon kilidinden dolayı zor dönüyor kontak.
artık muayene giderken, şu kontağı temizletirim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ahmet sitenin içinde bu kontak anahtarının sökülüp temizlenmesi ile ilgili bir konu var. Şimdi bulamadım konuyu yanılmıyor isem Ethem arkadaşımızın bir konusu sana faydası olur söker temizlersin.

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sıkıntı bende de vardı bi ara. sökmeden önce pas sökücü ve yağlayıcı özelliği olan sprey ile kontağa biraz sık bakalım düzelecekmi?

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun arkadaşlar, biraz düzeldi gibi wd40 ile...

tabi bende havalı tüfekler var, bendede yağ çözücü, yağ koruyucu, pas çözücü gibi spreyelrden almıştım havalı tüfek hobiciyim =) elimde 6-7 çeşit yağ var, ama bendeki yağlar wd 40 değil.

geçen gün av malzemecilerin olduğu yere giderken, yani bu konuyu açtığım günün ertesi günü, wd40 aldım. biraz sıktım, bayağı bir düzeldi gibi...

ama araba kullanmayı tam bilmiyorum, daha yeni yeni kurs alıyorum...
eee millet babasının arabasıyla başlıyor araba kullanmaya, bana öğreten birisi olmayınca zor oluyor :( babamda saolsun son model arabasını, diğer karısının kız yegenlerine verirdi. bırakın araba kullanmayı öğretmesi, beni arabaya oturtmazdı bile...

yani şu kontak anahtarını, kontağı sök içini temizle tak, bu aşamada değilim :( ancak sanayiye falan götürecek bir eleman bulursak orda temizletirim...

Opay opele o kadar yağ su değiştirdik, dahada gitmem oraya,,, dün farkına vardık. kontağı temizlemekten geçtim. arabada cam suyu bile kalmamış :( bari cam suyu ekleselerdi... herneyse...

Son düzenleme:

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıkıntı yok Ahmet buralardayız elimizden geldiğince yardımcı oluruz...