OPEL ASTRA H 1. VİTES'E GEÇMİYOR YARDIM.!?

AxperLoaD

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle iyi günler.

Opel astra h 1.3 cdti 2007 model manuel aracım var . geçen gün çıktım "1.vites ile kalkış yaptım" yaklaşık 2-3 km sonra ışıkta durdum aracımı 1. vitese aldım kaldırmaya çalıştım aracı araç kalkar gibi kendini zorladı devir düştü fakat 1 santim bile ilerlemeden motor durdu. bende 2. vitese aldım devam ettim. aracın 2-3-4-5-6. viteslerinde hiçbir şekilde girip çıkarken sorun yok ve güzel hızlanıyor şanzıman ve motor seside değişmedi önceki sesi, zorlanma veya takırtı felan yok. ancak 1. vitese sokmaya çalıştığımda çok zor girip çıkıyordu "motor çalışır çalışmaz halde denedim" bilgisi olan varmı ? ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1-Birinci vites teli kopmuş veya görevini yapmıyor olabilir..2-Tel sağlam ise,Senkromeç dişlisi kontrol edilmeli....

AxperLoaD

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
1-Birinci vites teli kopmuş veya görevini yapmıyor olabilir..2-Tel sağlam ise,Senkromeç dişlisi kontrol edilmeli....
hocam verdiğin bilgi için teşekkür ederim... hocam görsel olarak bilgi verebilirmisin ve tahmini bana kaç paraya patlar.. şimdiden teşekkür ederim.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: Murat ve AxperLoaD