opel astra H 2011 1.4 lpg benzin soğuk motorda sarsıntılı rolanti ve ilk harekette sarsıntılı hareket

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
iyi günler opel ailesi. bir aydır müthiş bir sıkıntı içindeyim yardımlarınızı bekliyorum. opel astra 2011 1.4 essentia sıralı sistem lpg benzinli araç sahibiyim bir yıldır. bir aydır soğuk motordayken rölantide dalgalanma silkelenme ilk harekettede bir kaç saniye benzin yememe boğulma gibi sıkıntı yaşıyorum. araç hareketten bi 10-20 saniye sonra canavar gibi hiç sorunsuz çalışıyor lpg de en ufak bir sıkıntı yok ama dediğim gibi soğuk motorda ilk çalıştırma ve hareket halinde oluyor sıkıntı benzindeyken. bujiler değişeli 3 ay oldu en fazla ondan olduğunu sanmıyorum. aracı uzunca bir süre benzine almadan kullandım fakat depo hiç çeyrek olmadı hep benzin vardı her ihtimale karşın depo ve enjektör temizleyicide attım, depoyu boşalttırıp yeni benzinde aldım, boğaz kelebeğini temizlettim, 4-5 gün kullandım tam düzeldi galiba dedim fakat ara ara sorun tekrar etmeye başladı sizce ne yapmalıyım sorun nedir?

akif1984

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
AYNISI DAHA ÖNCEDEN BENİM OPEL CORSA 1.2 BENZİN+LPG ARACIMDA OLUŞTU. BİRİ BANA 3 YADA 4 GÜN SADECE BENZİNDE ARACI KULLAN EĞER Kİ SORUN ÇÖZÜLDÜYSE ARACIN LPG AYARLARINI TEKRARDAN YAPTIR DEMİŞTİ. İŞE YARAMIŞTI. ÖNERİ OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİM.

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
AYNISI DAHA ÖNCEDEN BENİM OPEL CORSA 1.2 BENZİN+LPG ARACIMDA OLUŞTU. BİRİ BANA 3 YADA 4 GÜN SADECE BENZİNDE ARACI KULLAN EĞER Kİ SORUN ÇÖZÜLDÜYSE ARACIN LPG AYARLARINI TEKRARDAN YAPTIR DEMİŞTİ. İŞE YARAMIŞTI. ÖNERİ OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİM.
onuda denedim hattan 150 km yol gittim sırf benzinde bastımda baya açılır araba atar kiri pası demişti ama nafile. subablar yada motor kulağıyla ilgi,li bir şey olabilirmi acaba biraz araştırma yaptım ama bunlara çok sık rastladım

akif1984

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
onuda denedim hattan 150 km yol gittim sırf benzinde bastımda baya açılır araba atar kiri pası demişti ama nafile. subablar yada motor kulağıyla ilgi,li bir şey olabilirmi acaba biraz araştırma yaptım ama bunlara çok sık rastladım
İYİ BİR USTA LAZIM YOKSA PARÇA DEĞİŞTİRME YÖNTEMİ İLE İŞİ HALLETMEYE ÇALIŞIYORLAR.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ustam arka vanadan tüpün üzerinden kapat yine forum da bir arkadaşımız bu sorunu yaşadı tüpten kapatın gazı sonra gerekirse birde sigorta yı tüp için olanı çıkarın aküden deneyin sonra bakalım durumunuza

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ustam arka vanadan tüpün üzerinden kapat yine forum da bir arkadaşımız bu sorunu yaşadı tüpten kapatın gazı sonra gerekirse birde sigorta yı tüp için olanı çıkarın aküden deneyin sonra bakalım durumunuza
ustam denedim dün onuda bu sabah biraz daha iyiydi durum ama bi hırıltı var yine

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Onu 1 2 gün dene ustam vanayı iyi kapat ama ilk gün değilde 2 3 gün sonra tam tepki alırsın haritada düzelir benzin için arabanın o zamana

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de vardı ilk çalıştırmada boğuluyor stop ediyordu hatta rutin bakım için gittiğimde ustam aracı çalıştırdı ve sorunu fark etti ben de söyledim durumu (sanırım boğaz kelebeği üstünde) bir soket yerine tam oturmamış onu oturttu bir problemim kalmadı

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de vardı ilk çalıştırmada boğuluyor stop ediyordu hatta rutin bakım için gittiğimde ustam aracı çalıştırdı ve sorunu fark etti ben de söyledim durumu (sanırım boğaz kelebeği üstünde) bir soket yerine tam oturmamış onu oturttu bir problemim kalmadı

o soket tam olarak nerde hocam bende bi kontrol edeyim

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuralarda bir yere elini sokup yaptı tam göremedim hocam
4f225063e1f01af4a7a26bdfbae4c361.jpg