Opel Astra H ön takım ve kapı içleri hk.

canmrence

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-Arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım. 1.5 senedir astra h kullanıyorum ve sizlere bir kaç sorum olacak. Kullananlar bilir ki kulağı tatmin eden orjinal ses sistemine sahip araç fakat settingsten bassı +6 yapıyorum daha keyif alabilmek için ve kapı içleri (cam açma kapma) düğmelerinin ordan çok tıkırtı yapıyor. Sanırım orjinal ön kapı hoporlörlerininde bassında bir sorun oluştu "tırtır" ses yapıyor özellikle taşlık yerleden geçerken sizlerde aynı problemleri yaşadınızmı merak ettim.
2- İkametgah ettiğim yerin klasik yol bozukluğu yüzünden aracın 110km geçtikten sonra direksiyonun şahinden farkı kalmıyor ve çukura girdiğim zaman azda olsa tak tak vuruyorv ve frene bastığım zaman araç sola çekiyor. Sizce rot balansla düzelecek birşey mi yoksa ön düzeni yenilemeli miyim? Yenilemem gerekiyor ise eğer bana ne kadara mal olur yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum :)

Son düzenleme:

srkndndr

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
On düzende rot başlarını kontrol ettirmekte fayda var benim aractada tak tak yapıyordu rot başlarını degistim iyi bi rot ayarindan sonra sola cekmede düzelir.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-Arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım. 1.5 senedir astra h kullanıyorum ve sizlere bir kaç sorum olacak. Kullananlar bilir ki kulağı tatmin eden orjinal ses sistemine sahip araç fakat settingsten bassı +6 yapıyorum daha keyif alabilmek için ve kapı içleri (cam açma kapma) düğmelerinin ordan çok tıkırtı yapıyor. Sanırım orjinal ön kapı hoporlörlerininde bassında bir sorun oluştu "tırtır" ses yapıyor özellikle taşlık yerleden geçerken sizlerde aynı problemleri yaşadınızmı merak ettim.
2- İkametgah ettiğim yerin klasik yol bozukluğu yüzünden aracın 110km geçtikten sonra direksiyonun şahinden farkı kalmıyor ve çukura girdiğim zaman azda olsa tak tak vuruyorv ve frene bastığım zaman araç sola çekiyor. Sizce rot balansla düzelecek birşey mi yoksa ön düzeni yenilemeli miyim? Yenilemem gerekiyor ise eğer bana ne kadara mal olur yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum :)

Opel direksiyonları belli hızdan sonra sertleşir, bu opelin güvenlik anlayışındandır, herhangi bir sorun yok, hoparlörden gelen ses de muhtemelen bağlantı vedaları gevşemiştir.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ön kapılara komponent taktırabilirsin 16 cm

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi bir rot-balansçı ustası bulmanız lazım. Öncelikle ön takımdaki varsa değişmesi gerekenleri size çıkaracak. Onlar değiştikten sonra bilgisayarda rot-balans ayarı yapılacak.

Amortisörler ve takozlarında da sorun olabilir. Anlattığınız sesleri yapabilirler.

Frenlemede sağa sola çekme için diskler ve balatalar kontrol edilmesi gerekir.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
görmeden fikir yürütüyoruz. siz çözüm sonrasında bizlere bilgi verirseniz bu durumu yaşayan kişilere yol gösterici olabilir. geçmiş olsun.