Opel astra H vites gecislerinde vuruntu sarsinti

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar konuyu tekrar hortlatiyorum ama ;)

opel astra H 1.3 cdti vites gecislerindeki vuruntu sorununa herhangi bir cözüm bulan oldumu? Ben gecenlerde orjinal Luk tu sanirim bütün baski balata ve volanti degistirdim fakat hala ayni vites degisikligindeki vuruntu devam etmekte
ne zaman 1 den 2 ye yada 3 e vites degistirsem küt diye vuruntu yapiyor.
Hatta birsey kesfettim klima acikken veya partikel filtre dolu iken kullandigimda daha bir siddetli oluyor

varmi bir cözüme ulasan ?
tesekkürler

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar konuyu tekrar hortlatiyorum ama ;)

opel astra H 1.3 cdti vites gecislerindeki vuruntu sorununa herhangi bir cözüm bulan oldumu? Ben gecenlerde orjinal Luk tu sanirim bütün baski balata ve volanti degistirdim fakat hala ayni vites degisikligindeki vuruntu devam etmekte
ne zaman 1 den 2 ye yada 3 e vites degistirsem küt diye vuruntu yapiyor.
Hatta birsey kesfettim klima acikken veya partikel filtre dolu iken kullandigimda daha bir siddetli oluyor

varmi bir cözüme ulasan ?
tesekkürler

Motor devrini iyi ayarlamak lazım, hızlı değişim ile vuruntu azalıyor fakat biraz geç kalırsanız devir düşerse ve sert çekerseniz debriyajdan vuruntu yapıyor karakteri bu yapacak bişey yok. Orjinal debriyaj seti varken de böleydi luk marka debriyaj seti değiştirdim değişen bişey yok. Kullandığım diğer astra h 1.3 lerde de durum bu şekilde. Dediğim gibi vites geçişinde çok az gaz pedalıyla ayarlama yaparsanız bir miktar basarak; sarsıntı olmuyor

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzıman ve motor kulaklarını hatta akisleri ve alt tabla burçlarını kontrol ettirin. Kronik birşey değil.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzıman ve motor kulaklarını hatta akisleri ve alt tabla burçlarını kontrol ettirin. Kronik birşey değil.

Bende bu sekilde düsünüyorum belki lifte kaldirip kontrol etmekte fayda var sonucta 11 yasinda araba belki cürümüs bosluk yapmis olabilir.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gıjırtı şeklinde bir ses varsa debriyaj ayırmıyordur.vuruntu farklı olabilir

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gıjırtı şeklinde bir ses varsa debriyaj ayırmıyordur.vuruntu farklı olabilir

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1. vitesten 2ye atarken yada 2 den 3 e debriyaj pedalina dokundugum anda küt diye vuruyor araba sarsiliyor sorunun tam nereden oldunu bilsem hemen degistircegim komple debriyaj setini degistirdim volant ile beraber gene ayni,dahada pahali masraflar yapmayi düsünmüyorum. Bunun disinda arabada hic bir sorun yok.