Opel Astra j 2012 Yamur Sensörü Sorunu

Ondort

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba opel astra j marka arabamda Yamur sensoru düzgün çalışmıyor daha önce araçta cam değiştirilmiş yamur senserunu açtığımda devreye giriyor fakat yamur yağdığında kafasına göre takılıyor bi çalışıyor bi çalışmıyor acaba bir ayarı varmi bana yamur algılamak ile ilgili bir problem var gbi geliyor yardim ederseniz sevinirim tesekkurler

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba opel astra j marka arabamda Yamur sensoru düzgün çalışmıyor daha önce araçta cam değiştirilmiş yamur senserunu açtığımda devreye giriyor fakat yamur yağdığında kafasına göre takılıyor bi çalışıyor bi çalışmıyor acaba bir ayarı varmi bana yamur algılamak ile ilgili bir problem var gbi geliyor yardim ederseniz sevinirim tesekkurler

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Yağmur sensörünü devreye aldığımız kol üzerinde bir hassasiyet göstergesi var, bunu yağmurun şiddetine göre sizin ayarlamanız gerekiyor. Genelde 2-3 hassasiyet yeterli oluyor.Sizinle fotoğrafta paylaşıyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

silecek.jpg

• Beğen
Tepkiler: Entigin ve husooz

Ondort

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ordan ayarlamaları yaptım fakat sorun devam ediyor yamur yağdığında onümü göremiycek durama geldiğim halde daha silecekleri calıştırmıyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sensör dikiz aynasının olduğu bölümde. Gözünüzle kontrol edin bakalım kayma vs olmuşmu belkide cam değişimi sırasında takarken sensör yanlış bağlanmıştır. Servise gidip baktırmanızda fayda var gibi görünüyor.

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Yağmur sensörünü devreye aldığımız kol üzerinde bir hassasiyet göstergesi var, bunu yağmurun şiddetine göre sizin ayarlamanız gerekiyor. Genelde 2-3 hassasiyet yeterli oluyor.Sizinle fotoğrafta paylaşıyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ekli dosyayı görüntüle 71
Bu ayarı ben de şimdi sizden öğrendim, yarın hemen kurcalayacağım :)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et

Anıl14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Benimde ön cam değişmiş. Sensör kafasına göre takılıyor. Arkadaş nasıl halletti sorunu keşke yazsaymış.