Opel Astra J Hareket Halinde Manuel Vites Değiştirememe Sorunu

mzsdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. 2015 Astra Sedan Edition- Manuel Vites( Benzin&LPG )kullanıcısıyım. Aracı 2015 yılı Kasım ayında bayiden satın aldım. Aracım şu an 100.000 km civarlarında. 1-2 haftadır düşük devirlerde özellikle 1..viteste aracımı kaldırırken ve yine düşük viteslerde yokuş yukarı çıkarken şiddetli sarsılmalarla karşılaşıyorum. Titremeyle alakalı ustaya gittiğimde bilgisayara bağladıkları aracımın bobinlerden birinin sıkıntılı olduğu söylenip o bobinin yerine yenisi takıldı.Ancak titreme problemimle alakalı hiçbir faydasını göremedim.Akabinde yani son 3 gündür bu can sıkıcı durumun yanına bir de vites değiştirememe problemi eklendi. İlk gün sadece geri vites ve 1..vitese çok çok zor geçirebilirken en sonunda hiçbir şekilde vitesi değiştiremez oldum. Yolda giderken vitesi değiştiremiyorum. Kontağı kapattığımda ise vites değiştirmemde bir sıkıntı yok. Tabi ki vites bize hareket halinde lazım olduğu için tekrar ustaya götürdüğümde şanzıman dişlilerinden kaynaklı olabileceğini söyledi. Bu durumla karşılaşanınız var mı? Tavsiyeleriniz ,görüşleriniz hepsi benim için çok değerli..teşekkürler

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Vites geçmeme problemlerinde ilk aklıma gelenler,Baskı balata seti veya senkromeç...