Opel astra kasa otomatİk vİtes sorunu

dengiztolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba,
Yaklaşık 6 ay önce almış olduğum Opel Astra 2010 model J kasa 40000 kmdeki aracım otomatik vites hatası verdi.
Sorunun gelişmesi şu şekilde oldu;
Aracım ile yolda 40-50 km hızla seyir halindeyken, aracın altından daha önce hiç duymadığım bir ses geldi. bu sesten yaklaşık 2-3 dakika sonra aracımın gaza pedalına bastığım halde aracım boş vitesteymişçesi ne herhangi bir tepki vermediğini anladım. aracımı sağ tarafa çekip kontağı kapattım ve sonra aracı tekrar çalıştırarak, D ye vitesi taktığımda normal tepki veriyor ilerliyor 100 metre sonra ilerledikten sonra tekrar aynı hatayı vererek araç ilerlemiyordu. Şuan aracım bir tamircide şanzımanı açtırmadım.nihayetinde güvendiğim bir usta olmalı ve ne olduğu belli olmaz diyor!!!. sonuç olarak araç soğuduktan sonra normale dönüyor 100-200 metre sonra aynı tepkiyi veriyor. sizce sorun ne olabilir. yorumlarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
forumda kimsenin bu konuda bilgisi olmadığı için yazmamışlardır. aracınızdaki şanzıman bildiğim kadarıyla yeni tip bir şanzıman. soğukken sıkıntı olmayıp ısındıktan sonra arıza vermesi sensörler ile alakalı olabilir. bilgisayara bağlayıp şanzıman ile ilgili sensörlerin değerlerine bakmak lazım diye düşünüyorum.

mikoko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Avrupa yakasındaysanız Maslak ta gst şanzıman adem usta
Anadolu yakasındaysanız Bostancı sanayide avni usta ya da farklı birkaç ustaya birden aracı gösterin, arıza sebebini ögrenebilmek için önce cihaza bağlatın sonra servise mi yoksa tamirciye götüreceğinize karar verin.
Arızanın ne olduğunu tam olarak öğrenin ki ona göre fiyat alır ona göre tamir ettirirsiniz.

dengiztolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilginiz için tşk ederim halen araştırma içindeyim. herhangi bir işlem yapmadım?

dengiztolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Avrupa yakasındaysanız Maslak ta gst şanzıman adem usta
Anadolu yakasındaysanız Bostancı sanayide avni usta ya da farklı birkaç ustaya birden aracı gösterin, arıza sebebini ögrenebilmek için önce cihaza bağlatın sonra servise mi yoksa tamirciye götüreceğinize karar verin.
Arızanın ne olduğunu tam olarak öğrenin ki ona göre fiyat alır ona göre tamir ettirirsiniz.

avrupa yakasındayım adem usta tel verir misiniz? eğerki varsa? tşkler.

mikoko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0555 804 74 10

Tkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim araçta oldu iki gün önce bende araştırma içersindeyim deniztolga sen hallettinmi sorunu lütfen neden olduğunu bilgi verirmisin lütfen

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. konu hakkında bilgilendirme yapmayı ihmal etmeyin. burada yazacaklarınız bir çok kişiye yol gösterecektir. inşallah sizin de sıkıntınız en uygun ve kolay şekilde çözülür.